asfasdf ×

NázorObčana.sk

Zo zasadnutia Kovačického parlamentu: Ján Tomáš – nový riaditeľ Domu kultúry 3. októbra

 Aktuality

V budove obecnej správy v Kovačici sa 14. februára uskutočnilo 8. zasadnutie Zhromaždenia obce Kovačica. Výborníci prerokovali 16 bodov rokovacieho programu.

20 Február
2017 20:20:22

 

Foto: Anička Chalupová

Najväčšiu pozornosť na zasadnutí vyvolal návrh rozhodnutia o zadlžení obce Kovačica. Ide o sumu 49 miliónov dinárov pre kapitálové investičné vkladania v hodnotách ako je to naplánované Rozhodnutím o rozpočte obce Kovačica na rok 2017.

Ide hlavne o financovanie investícií ako je rekonštrukcia Domu kultúry Michala Babinku v Padine, výstavba továrne vody v Kovačici a asfaltovanie ulíc v Debeľači a Samoši. V tomto bode sa najviac k slovu hlásili Miroslav Krišan, šéf výborníckej skupiny Demokratickej strany, a Milan Garašević, predseda obce Kovačica.

V druhom bode výborníci schválili rozhodnutie, v ktorom je určený maximálny počet zamestnaných (264) na neurčitú dobu v systéme lokálnej samosprávy v obci Kovačica. Tu sa najviac diskutovalo o malom počte zamestnaných v Galérii insitného umenia v Kovačici s osobitným prízvukom na Spomienkový dom Martina Jonáša.

Okrem zelenej, ktorú výborníci dali rozhodnutiu o komunálnej inšpekcii, svojim hlasom podporili aj predsedu a členov novoutvorenej komisie pre realizáciu súbehu na voľbu riaditeľov vo verejných podnikoch v Kovačickej obci. Predsedom sa stal Zdenko Sokol a členmi komisie sú Srdjan Krampa, Vensan Novković, Tereza Andjelovićová a Ivana Sváková.

Zlepšiť regionálny rozvoj miest, dedín a obcí

V ďalšom bode schválili návrh textu zmluvy o založení Regionálnej rozvojovej agentúry Južný Banát doo Pančevo. Utvorená bude so zámerom zlepšiť regionálny rozvoj miest, dedín a obcí Pančevo, Kovačica, Opovo, Vršac, Alibunár, Kovin, Bela Crkva a Plandište.

Zvážili a schválili aj správu o posúdení trhovej hodnoty nehnuteľností a zariadení verejných podnikov a verejných komunálnych podnikov obce Kovačica. Podporili tiež elaborát a štúdiu odôvodnenosti spoločného zabezpečovania komunálnych činností v obci. Okrem programu podnikania VKP Elán v Kovačici pre aktuálny rok, výborníci rokovali o začiatočnej likvidačnej bilancii, totiž o finančnej správe VP Direkcia pre výstavbu obce Kovačica na obdobie od 1. januára do 29. februára roku 2016.

Včera na schôdzi lokálneho parlamentu za nového riaditeľa Domu kultúry 3. októbra v Kovačici zvolili Jána Tomáša z Kovačice. Novým členom Správnej rady Turistickej organizácie obce Kovačica sa stal Bojan Novaković z Debeľače. Novou predsedníčkou Dozornej rady Galérie insitného umenia je Dragana Kračunová z Kovačice. Novými členmi Školského výboru ZŠ maršala Tita sa stali Želimír Babinec z Kovačice a Anna Halajová z Padiny. Do Rady pre bezpečnosť obce Kovačica za člena zvolili Nenada Stanisavljevića z Kovačice, predstaviteľa Základného súdu Pančevo. Novým riaditeľom Domu kultúry Mita Živkov Lala v Crepaji sa rozhodnutím ZO stal Nikola Kosovac z Crepaje.

Anička Chalupová

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1169x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1113x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1030x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1885x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,