asfasdf ×

NázorObčana.sk

Rado Van Ladomerský vystavuje aj v Petrovci

 Aktuality

V Báčskom Petrovci vo štvrtok, 16. februára, otvorili samostatnú výstavu umeleckých diel umelca zo Slovenska Rada Van Ladomerského.

21 Február
2017 18:19:46

 

Foto: Jaroslav Čiep

Obrazy tohto špecifického umelca narodeného v Prešove roku 1972 v novembri mali možnosť pozrieť si Kovačičania v Galérii insitného umenia. V januári aj Novosadčania v Ústave pre kultúru vojvodinských Slovákov. Do tretice sa Rado Van Ladomerský predstavil aj Petrovčanom.

Spoluorganizátorom výstavy v Petrovci je Galéria insitného umenia v Kovačici. K realizácii výstavy prišlo tak, že jej riaditeľka Mária Raspírová oslovila predsedníčku Združenia petrovských výtvarných umelcov Máriu Ivičiakovú o spoluprácu. Petrovčania vystreli nápomocnú ruku a tak 20 obrazov vystavili v miestnostiach Turistickej organizácie Obce Báčsky Petrovec. Výstavu otvorila predsedníčka Matice slovenskej v Srbsku Katarína Melegová-Melichová.

O tom ako prišlo k tejto spolupráci hovorili vedúce ženy petrovských umelcov a kovačickej galérie v rámci vernisáže. K tomu pekným slovom sa prihovorila aj Anna Hansmanováo svojej umeleckej ceste a zameraniach hovoril samotný autor Rado Van Ladomerský.

Výtvarné práce Ladomerského

Vysvetlil, že prevažnú časť svojho detstva strávil v Stropkove, kde sa vďaka rodičom dostal k maľovaniu a externe navštevoval umeleckú školu. Neskoršie sa začal venovať portrétom a štýlu Pop-art. Takisto sa venuje aj insitnému umeniu.

Ako dieťa Ladomerský mal rád kreslené rozprávky z čoho neskoršie vznikli a vznikajú postavičky, ktoré pomenoval Familie Perlenschlips. Ony v jeho maľbách navštevujú miesta a žijú svoj veselý a harmonický život. Pričom im pri týchto radostiach spoločnosť robia ich domáci miláčikovia.

Podľa slov Márie Raspírovej výstava Rada Van Ladomerského v Petrovci pobudne zhruba jeden mesiac a potom by sa mala podľa záujmu presťahovať aj do iných slovenských sídlisk.

Jaroslav Čiep

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 546x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 475x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 709x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 985x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,