asfasdf ×

NázorObčana.sk

Búrka nevôle na Ukrajine, EÚ a v USA: Rusko uznalo doklady obyvateľov Doneckej a Luhanskej oblasti

 Aktuality

Nariadenie ruského prezidenta o uznaní dokladov obyvateľov Doneckej a Luhanskej oblasti a priznanie im práva na vstup do Ruska na základe týchto dokladov vyvolalo obrovskú nevôľu na Ukrajine, v EÚ a USA...

23 Február
2017 08:14:49

 

Foto: Facebook

Úrad pre informácie a tlač ruského ministerstva zahraničia súvislosti s týmto nariadením vydal vyhlásenie, v ktorom vysvetlil, prečo ho prezident vydal, ako aj to, že toto rozhodnutie je úplne legitímne a zodpovedá všetkým normám medzinárodného práva.

„Nariadenie prezidenta Ruskej federácie z 18. februára 2017 O uznaní dokladov a registračných značiek dopravných prostriedkov, vydaných štátnym príslušníkom Ukrajiny a osobám bez štátnej príslušnosti, s trvalým pobytom na územiach jednotlivých rajónov Doneckej a Luhanskej oblasti Ukrajiny bolo prijaté predovšetkým v záujme ľudí a je zamerané na vytvorenie podmienok na plnohodnotné uplatňovanie ich práv a slobôd.

Bez dokladov totožnosti, dokladov o vzdelaní, bez rodného a sobášneho listu nijaký človek nemôže plnohodnotne uplatňovať svoje práva. Nariadenie priznáva občanom jednotlivých rajónov Doneckej a Luhanskej oblasti Ukrajiny tiež právo na vstup do Ruskej federácie na základe týchto dokladov potvrdzujúcich totožnosť.

Cieľom tohto opatrenia je čiastočne uľahčiť životné podmienky obyvateľstva regiónu, ktoré trpí pre nehumánnu politiku kyjevskej vlády a ľahkomyseľné akcie ukrajinských nacionalistov. Represívne výpady, organizovanie kadejakých blokád, zákazy vykonávania bankových činností, faktická likvidácia systému sociálnych a dôchodkových výplat v regióne, zamedzenie prístupu k celoukrajinskej evidencii matričných záznamov, kladenie rôznych prekážok v doprave, v systémoch zabezpečujúcich zásobovanie vodou, plynom a elektrickou energiou, vytváranie umelých prekážok pri prekračovaní styčnej línie, a v posledných týždňoch – otvorená podpora dopravnej a ekonomickej blokády Donbasu – celé toto počínanie Kyjeva vážne zhoršilo situáciu obyvateľov Donbasu, ktorí nesúhlasili s protiústavným prevratom na Ukrajine, ku ktorému došlo pred troma rokmi, vo februári 2014.

Ruská federácia vychádza, predovšetkým, z humánnych dôvodov. Nariadenie plne zodpovedá medzinárodnému právu, ktoré nezakazuje uznávanie základných dokladov, nevyhnutných na uplatňovanie práv a slobôd občanov, vydaných orgánmi vlád, ktoré nie sú medzinárodne uznané. Potvrdzuje to medzinárodná prax a rozhodnutia medzinárodných súdnych orgánov, vrátane Medzinárodného súdneho dvora OSN a Európskeho súdu pre ľudské práva.

Opatrenia, ktoré zavádza predmetné Nariadenie, majú dočasnú platnosť. Mali by byť platné dovtedy, kým na základe Minských dohôd nepríde v jednotlivých rajónoch Doneckej a Luhanskej oblasti Ukrajiny k politickému urovnaniu situácie,“ uvádza sa vo vyhlásení Úradu pre informácie a tlač ruského ministerstva zahraničia.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(10 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1112x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1034x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 985x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1849x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,