asfasdf ×

NázorObčana.sk

Obrovské investície Talianska v DĽR nútia Kyjev „obhrýzať si nechty“

 Aktuality

I keď Doneckú ľudovú republiku ešte nikto neuznal, životaschopných talianskych podnikateľov to netrápi. Celá delegácia ich 22. februára prišla pracovne do Donecka.

24 Február
2017 19:16:46

 

Foto: Facebook

Pracovná návšteva znamená, že sem prišli nie ako súkromné osoby, ale oficiálne a s vážnymi zámermi. Taliani chceli priamo na mieste zistiť, aké druhy tovarov Dončanom chýbajú. Veľmi sa potešili, keď našli svoju produkciu na pultoch miestnych obchodov. Hostia sa však zaujímali aj o investičné možnosti a zbadali tu rad príležitostí. Veľkú perspektívu tu má podľa nich talianske poľnohospodárstvo a vôbec celý taliansky agropriemyselný sektor. Územie DĽR poskytuje veľkú príležitosť rozvíjať ho.

Podľa člena asociácie „Lombardsko – Rusko“ Elizea Bertolaziho, v Taliansku sú podnikatelia pripravení investovať do poľnohospodárstva DĽR. Bertolazi navyše poznamenal, že po priznaní pasov DĽR a LĽR Ruskom, začali do asociácie prichádzať v Taliansku žijúci rodáci z Ukrajiny a začali sa zaujímať, ako by mohli tento doklad získať.

Treba povedať, že talianski hostia brali svoju misiu veľmi vážne, neobmedzili sa len slovami a vyhláseniami. Aby si hmatateľne určili potenciál doneckej pôdy na pestovanie zeleniny a ovocia, vzali si so sebou vzorky pôdy na jej odborné preskúmanie. Veľmi skoro po nich prídu sem kvalifikovaní technológovia – syrári a spolu s nimi aj strojná a technologická výbava.

Dá sa povedať, že taliansky podnikateľský výsadok bol užitočný. Taliani sa neboja vstúpiť do konfliktu so záujmami Kyjeva, kým iní sa ostýchajú a nerozhodujú. Pre DĽR je táto návšteva dôležitá aj preto, že jej priniesla nádej zbavenia republiky izolácie a jej zapojenia do medzinárodnej ekonomiky. No a čo sa týka úradov Ukrajiny, tak jej reakcia na túto udalosť bola úplne predvídateľná.  Lenže biznis je biznis.     

Podľa finobzor.ru, srspol.sk

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(14 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:
tivodul, 02.03.2017, 03:01:48 0 0
Nikdy by nenastal konflikt ak by ukrajinský blázni v ukrajinskej vláde neboli odstavili svoje oblasti od plynu, elektrického prúdu a iných energií, vyplácania dôchodkov a sociálnych dávok. Namiesto toho keď bolo jasné, že sú v ťažkej situácii mali im navyšovať aspoň iba o dvojnásobok inflácie. Na miesto toho vyvolali občiansku vojnu a snažili sa to zhodiť na štýl politického podvodu na RUSKO. Nuž mohli to zhodiť aj na členské štáty nato - veď im nepomohli ani humanitárne !
  • 1

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 546x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 475x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 709x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 985x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,