asfasdf ×

NázorObčana.sk

Savčenková a Ruban sú zasa v Donecku. Navštívili ukrajinských zajatcov a väzňov a vyzvali k výmene zajatcov „všetkých za všetkých“

 Aktuality

Ukrajinská poslankyňa Nadežda Savčenková a riaditeľ ukrajinského centra oslobodenia zajatcov „Dôstojnícky korpus“ Vladimír Ruban zasa prišli na návštevu do Donecku. Ako uviedli pre média, ich hlavným cieľom je výmena zajatcov.

25 Február
2017 19:26:20

 

Foto: Donecká informačná agentúra

Ako uvádzajú donecké média, toto už nie je prvá návšteva Savčenkovej a Rubana v Donecku. Doneckí novinári so štipkou sarkazmu poukazujú na to, že Savčenkovej a Rubanovi určite viac ide o životy ukrajinských vojakov a civilistov, ako všetkým ostatným ukrajinským politikom dokopy – prezidentovi, predsedovi parlamentu, premiérovi, poslancom, ministrom, vojenským veliteľom a pod.

O možnostiach výmeny zajatcov Savčenková a Ruban rokovali s predstaviteľmi ministerstva štátnej bezpečnosti Doneckej ľudovej republiky. Na rozdiel od iných ukrajinských politikov, na výmenu zajatcov majú presne ten istý názor, ako v Donecku a Luhansku: zajatcov treba vymeniť podľa systému „všetkých za všetkých“. To ešte raz podčiarkli počas tlačovky po rokovaniach na ministerstve štátnej bezpečnosti DĽR.

Potom Savčenková a Ruban navštívili nápravno-výchovné zariadenie, kde sa nachádzajú  ukrajinskí zajatci. Rozprávali sa s nimi osamote – bez prítomností médií a predstaviteľov doneckej administrácie. Ako potom povedali, sú spokojní s tým, že ukrajinskí zajatci majú dobré podmienky a s nimi sa zaobchádzajú celkom slušne. Doviezli pre nich aj darčeky od príbuzných a prisľúbili, že čoskoro ich vymenia za doneckých a luhanských vojakov, ktorí sa nachádzajú v ukrajinskom zajatí. 

Potom Savčenková a Ruban navštívili Západné výchovno-nápravné zariadenie v meste Makejevka, kde sa nachádzajú Ukrajinci – civilisti, ktorí spáchali trestné činy na území Doneckej ľudovej republiky. Taktiež sa s nimi rozprávali o podmienkach, v ktorých sa nachádzajú počas odpykávania trestu. Aj v tomto prípade sa s nimi rozprávali sami – bez prítomnosti médií.

Počas tejto návštevy Savčenkovú a Rubana sprevádzali oficiálni doneckí predstavitelia, ako aj Ochrankyňa ľudských práv v Doneckej ľudovej republike Daria Morozovová. Pre domáce média poznamenala, že návšteva Savčenkovej a Rubana je to vlastné súkromná návšteva, ich  iniciatíva, pretože v Kyjeve ostatní politici nemajú žiaden záujem o výmenu zajatcov, nezaujíma ich osud ukrajinských občanov.  

„Prišli, aby sa ešte raz na vlastné oči presvedčili, že ukrajinskí zajatci majú dobré podmienky, správajú sa tu k nim slušne. Touto návštevou Savčenková a Ruban sa snažia potlačiť kyjevské vedenie, aby konečne začalo plniť Minské dohody a zaoberať sa problémom zajatcov a aby všetci zajatci na obidvoch stranách sa čo najskôr vrátili domov. Pevne veríme, že sa tak skoro aj stane,“ zdôraznila Ochrankyňa ľudských práv v Doneckej ľudovej republike Daria Morozovová.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 389x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 393x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 636x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 917x 👤eugenius
,