asfasdf ×

NázorObčana.sk

USA nie sú pripravené na veľkú vojnu

 Aktuality

Expertná komisia zo Školy medzinárodnej služby americkej univerzity spolu s vojenskými analytikmi uskutočnila výskum stavu jednotiek US Army a aj obyvateľstva USA na pripravenosť zúčastniť sa rozsiahleho vojnového konfliktu.

26 Február
2017 18:41:19

Foto: Facebook

Výsledkom bol nepríjemný verdikt – Amerika nie je na vojnu pripravená, jej armáda je absolútne nebojaschopná, o radových občanoch ani nehovoriac.

Medzi hlavnými príčinami je, že väčšina amerických vojakov sa nikdy nestretla so skutočnou hrozbou vlastnému štátu. Čiže jednoducho nevedia bojovať s protivníkom, ktorý sa im vyrovná silou i technickým vybavením.

Slabým miestom Pentagónu sú podľa analytikov súčasné vysoko presné zbrane, ktorých sa americkým vojakom až katastrofálne nedostáva. Výzbroj je nakúpená v obmedzenom množstve, munícia sa v prípade vojny minie v prvých týždňoch. Rovnaké to bude pri bojových vozidlách.

„Krach“ USA zažívajú aj na iných frontoch. Momentálne sú mimoriadne zraniteľné pri kybernetických útokoch kvôli svojej závislosti na elektronike. 

US Army nie je ani materiálne pripravená. A to napriek stovkám miliárd vojenského rozpočtu. Veď už dnešné konflikty a nepredvídané výdaje si vyžadujú mobilizáciu všetkých zdrojov do  úplnej krajnosti, čo sa v prípade veľkej vojny stane kritickým faktorom, ktorý Štáty nedokážu prekonať.

Ďalšou chybou je prílišné sebavedomie US Army na pozadí toho, že vojaci nie sú reálne na vojnu pripravení – chýba im odolnosť, ktorá sa formuje len v podmienkach konfliktu. USA sa do adekvátnych nezapojili od čias 2. sv. vojny. Všetky, viac-menej seriózne vojny (Vietnam, Kórea, Afganistan) sa pre Spojené štáty skončili krachom. Dnes prakticky nikto z vojakov v hodnostiach nižších, ako plukovník, nikdy neslúžil v armáde, ktorá by mala pred sebou rovnocenného protivníka a ani sa nezúčastnil bojov s ním.

Na vojnu nie sú pripravení ani radoví občania USA. Prostí Američania psychicky nezvládnu vážne deštrukcie a veľké obete, nehovoriac už o možnej okupácii.   

Podľa electorat.info, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

89 %
(19 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:
tivodul, 02.03.2017, 04:10:04 0 0
Ak ktokoľvek rozpúta akúkoľvek vojnu práve tí organizátori do prvej línie majú poslať svoje deti. Našťastie vďaka kozmickým technológiám je možné likvidovať nežiadúce politické zdroje, zasiahnuť presne hlavu v ktorej sa konflikt vyvinul pomocou presných zbraní. Kto o tom pochybuje nech sa podrobne oboznámi s prípadom v ALEPE o likvidácii koaličnej hydri podporujúcej teroristov. Nuž pozrite si sýriu teraz, chceli by ste v nej žiť po demokratizačnom procese? Iné je potopiť južnú časť USA, dôvod?!
  • 1

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 405x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 401x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 644x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 927x 👤eugenius
,