asfasdf ×

NázorObčana.sk

Srbsko, krajania: Prezentácia druhej Správy o realizácii Akčného plánu pre menšiny

 Aktuality

Predstavitelia štátnej správy, justície, národnostných rád, regulatórnych telies zúčastnili sa v Paláci Srbsko v Novom Belehrade na prezentácii druhej správy o realizácii Akčného plánu pre uskutočnenie práv národnostných menšín.

01 Marec
2017 18:07:47

 

Foto: Oto Filip

Dve tretiny stanoveného realizovali

Riaditeľka Kancelárie pre ľudské a menšinové práva Suzana Paunovićová podčiarkuje, že sú stanovené záväzky úspešne realizované na 67 percent. Osemnásť percent aktivít je realizovaných čiastočne, kým je približne pätnásť percent aktivít nerealizovaných. Akčný plán má jedenásť kapitol. Druhá správa o ňom, zaoberajúca sa činnosťou počas vlaňajšieho tretieho a štvrtého kvartálu, sa na vyše dvestoštyridsať strán zaoberá tým, čo sa v sfére ochrany práv menšín urobilo a čo nie.

Dve prezentácie

Po vstupnom prejave úradujúcej riaditeľky kancelárie Suzany Paunovićovej, prebiehali dve prezentácie, konketizujúce na čom v oblasti ochrany práv menšín bol dôraz v období za nami. Predstavitelia kancelárie následne avizovali, že sa vynasnažia odstrániť meškania, ktoré sa zjavili pri šiestich kapitolách. Boli v prvom rade spôsobené nutnosťou zladiť pôsobenie viacerých zo sedemdesiatih realizátorov aktivít. Dalšia správa by mala byť zverejnená koncom marca alebo zaciatkom apríla.

Za reálny obraz stavu

V stručnej rozprave, predstavitelia viacerých národnostných rád poukázali na niektoré problémy, súvisiace s vypracovaním učebníc, s učebnými osnovami, s nutnosťou odovzdávať správy včas, s potrebou, aby dokumenty reálne hodnotili situáciu v praxi.

Prvými ďalšími krokmi sú prípravy na rozbor stavu o prvom kvartáli 2017, s čím sa začne už na budúci týždeň, tiež širšia spolupráca s početnými realizátormi aktivít, vrátane desiatok lokálnych samospráv.

Oto Filip

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 534x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 465x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 702x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 982x 👤eugenius
,