asfasdf ×

NázorObčana.sk

Čarovné Slovensko v Nižnom Novgorode

 Aktuality

V posledný februárový deň, 28. februára 2017, sa uskutočnilo v Ruskom múzeu fotografie v Nižnom Novgorode slávnostné otvorenie výstavy fotografií Ladislava Struhára nazvanej „Čarovné Slovensko.

03 Marec
2017 20:24:03

 

Foto: Slovenský inštitút v Moskve

Zorganizovanie výstavy je výsledkom aktívnej spolupráce Nižného Novgorodu so Slovenským inštitútom v Moskve. Radosť z týchto kontaktov vyslovila vo svojom príhovore riaditeľka múzea Vera Tarasova. Zdôraznila, že na jednej strane prispievajú k obohateniu a zatraktívneniu činnosti ich múzea a na strane druhej zvyšujú záujem o Slovensko.

Význam spolupráce medzi Nižným Novgorodom a Slovenským inštitútom podčiarkla tiež predsedníčka Výboru pre medzinárodné vzťahy na mestskom úrade Jelena Mišina, keď dodala, že sú pripravené ďalšie spoločné projekty. Konkrétne spomenula účasť slovenských umelcov na medzinárodnom festivale ľudovo-umeleckej tvorivosti „Tajomstvá majstrov“, ktorý sa bude konať v júni tohto roku. 


Riaditeľ Slovenského inštitútu Ján Šmihula v príhovore uviedol, že návštevníci môžu vidieť celkove 35 fotografií jedného z najlepších slovenských fotografov, ktorý je členom prestížneho európskeho klubu fotografov a nositeľom titulu QEP (Qualified European Photographer). Poukázal na to, že  originálnym a citlivým objektívom zachytáva rôzne miesta rodnej krajiny, pričom z fotografií cítiť dušu Slovenska – cítiť jeho čarovnú silu príťažlivosti. Súčasne vyslovil nádej, že rovnako budú vnímať fotografie aj návštevníci múzea.


A návštevníkov vernisáže fotografie L. Struhára oslovili. Označovali ich ako koloritné, plné svetla a farieb. Niektorí sa dokonca vyjadrili, že by našu krajinu po vzhliadnutí fotografií ihneď najradšej navštívili a pozreli si zachytené miesta na vlastné oči.


Slávnostné otvorenie výstavy fotografií Ladislava Struhára v Nižnom Novgorode, ktorá potrvá v tamojšom Ruskom múzeu fotografie do 19. marca t.r., pútalo značnú pozornosť médií. Spravodajstvo o nej priniesla televízna spoločnosť „Rossija 1“, regionálne televízne spoločnosti „NNTV“ a „Stalica Nižnij“, ako aj informačná agentúra „NewsNN“.    

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 722x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1277x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 992x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 1165x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,