asfasdf ×

NázorObčana.sk

Čarovné Slovensko v Nižnom Novgorode

 Aktuality

V posledný februárový deň, 28. februára 2017, sa uskutočnilo v Ruskom múzeu fotografie v Nižnom Novgorode slávnostné otvorenie výstavy fotografií Ladislava Struhára nazvanej „Čarovné Slovensko.

03 Marec
2017 20:24:03

 

Foto: Slovenský inštitút v Moskve

Zorganizovanie výstavy je výsledkom aktívnej spolupráce Nižného Novgorodu so Slovenským inštitútom v Moskve. Radosť z týchto kontaktov vyslovila vo svojom príhovore riaditeľka múzea Vera Tarasova. Zdôraznila, že na jednej strane prispievajú k obohateniu a zatraktívneniu činnosti ich múzea a na strane druhej zvyšujú záujem o Slovensko.

Význam spolupráce medzi Nižným Novgorodom a Slovenským inštitútom podčiarkla tiež predsedníčka Výboru pre medzinárodné vzťahy na mestskom úrade Jelena Mišina, keď dodala, že sú pripravené ďalšie spoločné projekty. Konkrétne spomenula účasť slovenských umelcov na medzinárodnom festivale ľudovo-umeleckej tvorivosti „Tajomstvá majstrov“, ktorý sa bude konať v júni tohto roku. 


Riaditeľ Slovenského inštitútu Ján Šmihula v príhovore uviedol, že návštevníci môžu vidieť celkove 35 fotografií jedného z najlepších slovenských fotografov, ktorý je členom prestížneho európskeho klubu fotografov a nositeľom titulu QEP (Qualified European Photographer). Poukázal na to, že  originálnym a citlivým objektívom zachytáva rôzne miesta rodnej krajiny, pričom z fotografií cítiť dušu Slovenska – cítiť jeho čarovnú silu príťažlivosti. Súčasne vyslovil nádej, že rovnako budú vnímať fotografie aj návštevníci múzea.


A návštevníkov vernisáže fotografie L. Struhára oslovili. Označovali ich ako koloritné, plné svetla a farieb. Niektorí sa dokonca vyjadrili, že by našu krajinu po vzhliadnutí fotografií ihneď najradšej navštívili a pozreli si zachytené miesta na vlastné oči.


Slávnostné otvorenie výstavy fotografií Ladislava Struhára v Nižnom Novgorode, ktorá potrvá v tamojšom Ruskom múzeu fotografie do 19. marca t.r., pútalo značnú pozornosť médií. Spravodajstvo o nej priniesla televízna spoločnosť „Rossija 1“, regionálne televízne spoločnosti „NNTV“ a „Stalica Nižnij“, ako aj informačná agentúra „NewsNN“.    

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 410x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 401x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 644x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 927x 👤eugenius
,