asfasdf ×

NázorObčana.sk

Srbsko, krajania: Dni energetiky a investícií v Novom Sade

 Aktuality

V ústrety pozajtrajšiemu 5. marcu, Svetovému dňu energetickej účinnosti, 2. a 3. marca sa na novosadskom veľtrhu konali 6. Medzinárodné dni energetiky a investícií.

03 Marec
2017 20:26:24

 

Foto: Danuška Berediová

Ich organizátormi boli Stredoeurópske rozvojové fórum – CEDEF, Pokrajinský sekretariát pre energetiku, stavebníctvo a dopravu a Novosadský veľtrh.

Novinka pri otvorení

Otvorenie udalosti prebiehalo netradičným spôsobom, spevom detského chóru Vivak zo Sriemskej Mitrovice o význame sporenia energií. Dni energetiky a investícií slávnostne otvoril Đorđe Milićević, podpredseda Vlády AP  Vojvodiny, za prítomnosti Aleksandra Antića, ministra baníctva a energetiky Srbska, Nenada Grbića, pokrajinského tajomníka pre enregtiku, Slobodana Cvetkovića, generálneho riaditeľa Novosadského veľtrhu, a iných popredných hostí.

Investície do budúcnosti

Podľa slov Đorđa Milićevića, v oblasti energetiky a energetickej účinosti v rozpočte na rok 2017 sa plánuje nenávratné spolufinancovanie projektov v oblasti obnoviteľných zdrojov energie a energetickej účinosti v hodnote 175 miliónov dinárov. Úrad pre kapitálne investície by na energetickú účinosť školám, nemocniciam, ustanovizniam sociálnej starostlivosti mal zabezpečiť 90 miliónov dinárov.

Minister Aleksandar Antić tiež vyzdvihol význam energetickej účinnosti a projektov, ktoré privedú k spoločnému cieľu a to je 27 percent z obnoviteľných zdrojov v celkovej spotrebe energie do roku 2020.

Mnoho účastníkov

Okrem viacerých tematických plenárnych zasadnutí sa konali aj desiatky prezentácií a dielní. Viaceré energetické spoločnosti vystavili svoje produkty a propagovali služby v Master stredisku Novosadského veľtrhu.

Danuška Berediová

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 477x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 544x 👤eugenius
,