asfasdf ×

NázorObčana.sk

Zvýšiť obrátky: „Stratégia rastu ruského hospodárstva“

 Aktuality

Ruské hospodárstvo začalo po dvojročnej recesii ožívať. V r. 2017 má jeho HDP dosiahnuť rast 1–2 percentá. Pričom hlavnou úlohou vlády je stabilizovať rast. Ak sa to nepodarí, ekonomika začne stagnovať a zaradí sa do tretej ligy svetovej ekonomiky.

04 Marec
2017 19:23:48

 

Foto: Facebook

Ruské hospodárstvo má aj pozitívnejšiu šancu. Dosiahnuť tempá rastu, ktoré sú vyššie ako celosvetový priemer, tvrdia tvorcovia „Stratégii rastu“, ktorú dnes predstavil biznisový ombudsman Boris Titov. Povedal, že ruské hospodárstvo má rastový potenciál. Spočíva v cenovej konkurencieschopnosti jeho výrobcov, vo voľných výrobných kapacitách a aj v relatívne veľkom vnútornom trhu.

Program Stolypinského klubu uvažuje o raste ruského hospodárstva v troch základných etapách: obnova rastu ekonomiky do roku 2019 (tempá rastu HDP 3 – 3,5 % ročne), stav vysokých temp rastu 2020 – 2025 (5 – 6 %) a stabilný rast do roku 2035, keď hospodárstvo opäť bude rásť na úrovni 3 – 3,5 % ročne.

V priebehu piatich rokov sa vláde a centrálnej banke navrhuje investovať do hospodárstva 7,5 bilióna rubľov. Na dosiahnutie 6-percentného rastu „stolypinci“ predpokladajú niekoľko základných smerov. Na zníženie základnej sadzby, na neznižovanie sociálnych výdajov, na dlhodobé úverovanie hospodárstva, na zníženie taríf a dotácie, na menšie dane a nezávislé súdy, na predstihujúce tempá rastu a na priblíženie hospodárstva k národu. 

Podľa ria.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 462x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 528x 👤eugenius
,