asfasdf ×

NázorObčana.sk

Trump sa tak ľahko na britské ostrovy nedostane: jeho návštevu Veľkej Británie kvôli protestom odložili

 Aktuality

Nový americký prezident Donald Trump určite má smolu. Búria sa proti nemu v rodnej Amerike, protestujú v Európskej únii a najnovšie sa vzbúrili aj „bratia Anglosasi“ na britských ostrovoch: nechcú, aby k nim prišiel na návštevu.

04 Marec
2017 19:25:54

 

Foto: Facebook

Najlepší priatelia Spojených štátov – Briti nechcú vidieť na svojom území prezidenta najmocnejšej krajiny sveta, čo patrične vyjadrili počas svojich protestných akcií. Takmer 2 milióny Britov sa vyjadrilo proti plánovanej návšteve Donalda Trumpa. Celá vec sa dostala tak ďaleko, že sa Washington a Londýn sa rozhodli netlačiť na pílu a trochu počkať a v tejto súvislosti preložili príchod amerického prezidenta do Spojeného kráľovstva o 4 mesiace.

Britské média vysvetľujú, prečo občania protestujú a uvádzajú viaceré príčiny. Za hlavnú  z nich však označujú tvrdú protimigračnú politiku nového prezidenta USA a nie náhodou preto na protestoch na britských ostrovoch sa zúčastňuje značná časť „čerstvých“ migrantov alebo prisťahovalcov, ktorí žijú vo Veľkej Británii už viac rokov.

Taktiež britské média rozoberajú, čo donútilo Washington a Londýn preložiť dátum návštevy Donalda Trumpa. Nazývajú rad príčin, ale za hlavnú považujú obavy britskej vlády pred ešte väčšími protestnými akciami, ako v súčasnosti, ktoré by už pomaly mohli prerásť do menšieho „majdanu“...

Preto britská premiérka a americký prezident sa v Londýne nestretnú v júni, ako to bolo naplánované, ale až v októbri. Britské média prezradili, že americký prezident ešte pred dvoma týždňami hovoril o tom, že na britských ostrovoch očakáva protesty a nebude prekvapený. V tlačovej správe britskej vlády je o tomto varovaní iba stručná zmienka:  /https://www.gov.uk/government/news/pm-call-with-us-president-trump-14-february-2017/.

Proti príchodu Donalda Trumpa vypísali petíciu, ktorú podpísalo takmer 2 milióny Britov. Ďalší nespokojní protestovali v uliciach britských miest – na týchto protestoch sa zúčastnilo takmer 100 tisíc obyvateľov Spojeného kráľovstva. Britské média živo rozoberajú pomerne prekvapivú situáciu, keď anglosaskí občania jednej krajiny nechcú vidieť na svojom území prezidenta ďalšej anglosaskej krajiny, ale nevyslovujú žiadnu sústrasť na margo toho, že amerického prezidenta v kráľovstve nevítajú a že jeho návšteva sa odložila o 4 mesiace.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 559x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 481x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 717x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 992x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,