asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ako Rusko porazilo sankčnú politiku Západu

 Aktuality

Ekonomický komentátor nemeckých Die Welt Eduard Steiner opäť konštatoval: Rusko sa v ostatných pätnástich rokoch stalo esom v obchodných vojnách.

05 Marec
2017 19:39:45

 

Foto: Facebook

Kým Západ sa snažil zadusiť ruské hospodárstvo, to sa spevnilo, i keď zaznamenalo nejaké straty od sankcií a iných obmedzení. Na základe toho musí nemecký expert uznať: Putin by sa mohol stať perfektným poradcom pre Donalda Trumpa.

Nedá sa nepriznať, že k dnešnému dňu sú sankcie jednou z najrozšírenejších metód nátlaku na partnerov. Treba však dodať, že Rusko nikdy nenasadzuje obmedzujúce mechanizmy ako prvé. Utieka sa k nim len v rámci odpovede na nie priateľské kroky „partnerov“.

Eduard Steiner prináša príklad ako sa ruský prezident V. Putin rozhodol zaviesť plnohodnotné obchodné embargo proti Turecku, prehĺbiac tieto opatrenia aj zákazom charterových letov. Úspech bol ohlušujúci: po nie dlhom čase sa turecký prezident Erdogan ospravedlnil za tento incident.

Pritom, keď Západ zavádza sankcie proti Rusku, ruský líder nepristupuje na hru iniciátorov, ale kráča so štátom svojím smerom. V Rusku sa v plnej miere realizuje program importných náhrad, ktorá už prináša svoje plody (tým, čo už bolo nahradené, Západ už nemôže vydierať – pozn. red. srspol.).

Návrat k produkcii svojich tovarov je v dlhodobej perspektíve rozkalkulovaný na úspech. Lenže úspechy vidíme už dnes. Napríklad, rast ruského automobilového priemyslu dokazuje, že Rusko môže prakticky všetko. V roku 2008 bol podiel importovaných aut na úrovni 27 %, dnes je to len 18 %. Vyrástla aj výroba cudzích automobilových značiek, vyrábaných na území Ruska – z 25 % na 53 %. Úspechy vidieť vďaka kontrasankciám aj v poľnohospodárstve.

Takže ruské príslovie – „o čo viac nás tlačia, o to sme pevnejší“ (voľný preklad) presne charakterizuje situáciu okolo západnej snahy zadusiť ruské hospodárstvo: namiesto úpadku rastie. No a hlavné je tiež to, že po takýchto drastických opatreniach nie pre Rusov už nič strašné!  

Podľa finobzor.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(13 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 514x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 458x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 696x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 979x 👤eugenius
,