asfasdf ×

NázorObčana.sk

V Kovačici sa uskutočnilo 15. zasadnutie Národnostnej rady slovenskej národnostnej menšiny

 Aktuality

V Galérii insitného umenia v Kovačici sa 4. marca stretli členovia Národnostnej rady slovenskej národnostnej menšiny, ktorí v rámci 15. schôdze prerokovali a schválili všetkých 16 bodov rokovacieho programu.

06 Marec
2017 19:02:10

 

Foto: Anička Chalupová

Po schválení zápisnice z uplynulého zasadnutia, väčšinou hlasov prítomných členov dala zelenú výročným správam o činnostiach a financiách NRSNM, jej štyroch výborov, ktoré stručne prezentovali: Ján Slávik (Výbor pre kultúru), Ján Brna (Výbor pre vzdelávanie), Anna Jašková (Výbor pre informovanie) a Branislav Kulík (Výbor pre používanie jazyka a písma). Celkový rozpočet NRSNM za rok 2016 tvoril zhruba 32, 4 milónov dinárov, kde z republikovej pokladnice získala niečo viac ako 18 miliónov, z pokrajinskej pokladnice vyše 6 a pol milióna a zo Slovenska bezmála 5 miliónov dinárov.

Členovia NRSNM schválili i vlaňajšie výročné správy a správy o hospodárení Novinovo-vydavateľskej ustanovizne Hlas ľudu a Ústavu pre kultúru vojvodinských Slovákov, ktoré predostreli ich riaditelia. Na tomto zasadnutí, na ktorom mnohé slová cinizmu, bez váhy a slušnosti strápňovali ovzdušie schôdze,  schválili i správu ÚKVS o súpise základných prostriedkov, drobného inventára, peňažných prostriedkov a záväzkov v roku 2016, správu o hmotnom a finančnom hospodárení v roku 2016.

Okrem toho, členovia slovenskej kultúrnej samosprávy zaujali stanoviská okolo aktivít NRSNM zamerané na ďalšiu činnosť Pamätného domu, najznámejšieho kovačického maliara Martina Jonáša. V rámci práce NRSNM  zvolili Jarmilu Agársku za novú členku Výkonnej rady NRSNM.

Anička Chalupová

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 499x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 679x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 537x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 784x 👤eugenius
,