asfasdf ×

NázorObčana.sk

Pacienti dostanú liek na rakovinu o tri - štyri roky

 Aktuality

V Rusku vyvinuli preparát na všetky druhy a štádiá zhubných nádorov. Nový preparát má pracovný názov „Bielkovina tepelného šoku“ ‒ podľa základnej účinnej látky.

07 Marec
2017 18:38:53

 

Foto: Facebook

Zástupca riaditeľa Federálnej medicínsko-biologickej agentúry (FMBA) Ruska pre vedeckú prácu, člen-korešpondent Ruskej akadémie vied, doktor lekárskych vied, profesor Andrej Simbircev povedal novinám „Izvestija“, že v inštitúte dokončujú predklinické skúšky lieku, ktorý môže spôsobiť revolúciu v onkológii.

Náš preparát má pracovný názov „Bielkovina tepelného šoku“ ‒ podľa základnej účinnej látky. Je to molekula. ktorú syntetizujú ľubovoľné bunky organizmu človeka ako reakciu na rozličné vplyvy stresových faktorov.

Podľa vedcových slov táto bielkovina pomáha bunke ukazovať svoje nádorové antigény imunitnému systému a takto posilňovať protinádorovú imunitnú reakciu. Pokusy ukázali, že vo väčšine prípadov absolvovanie procedúry liečenia týmto preparátom viedlo k úplnému vyliečeniu, dokonca aj v neskorých štádiách.

Zásadne nový prostriedok proti zhubným nádorom vedci vyvinuli pomocou biotechnológií a vesmírneho pokusu, ktorý uskutočnili v roku 2015 na Medzinárodnej vesmírnej stanici. „Ide o to, že na rtg štruktúrnej analýze účinku bielkovín, treba z nich získať vysoko čistý kryštál. V podmienkach zemskej príťažlivosti sa však získať nedá bielkovinové kryštáliky rastú nerovnomerne. Preto sa zrodila myšlienka vypestovať kryštály vo vesmíre,“ vysvetlil A. Simbircev.

Očakáva sa, že nový liek vzhľadom na finálne štádium predklinických skúšok sa stane pre pacientov dostupným o tri - štyri roky. Všetko však úplne závisí od toho, či sa vedcom podarí nájsť zdroj financovania.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

75 %
(12 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 412x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 401x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 644x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 927x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,