asfasdf ×

NázorObčana.sk

Úškrny „banderovskej“ blokády: uhlie z Donbasu namiesto Ukrajiny začali dodávať do Ruska

 Aktuality

Ukrajinskí „aktivisti“ rôznymi spôsobmi sa snažia blokovať dodávky tovarov z Ruska a Doneckej a Luhanskej republiky na Ukrajinu. Dosiahli však iba to, že niektoré komodity sa už nedodávajú na Ukrajinu, ale do Ruska...

09 Marec
2017 19:46:32

 

Foto: Facebook

Blokáda železničnej stanice v Konotope a pokusy o blokovanie železničnej dopravy na iných miestach mali za následok iba to, že od začiatku tohto týždňa doneckí a luhanskí baníci prestali dodávať uhlie na Ukrajinu, ale začali ho posielať do Ruska. Ukrajina, ktorá sa už aj bez toho zmieta v zúfalej energetickej kríze, vďaka činnosti „aktivistov“ padá do priepasti ešte hlbšie. Bezmocné vedenie v Kyjeve, ktoré nemá žiadnu moc nad „dobrovoľníkmi“, v tejto veci nijako nemôže ovplyvniť situáciu a zabezpečiť dodávky uhlia na Ukrajinu. 

Donecké média v tejto súvislosti uvádzajú informácie z rokovania Rady ministrov Doneckej ľudovej republiky: v Donecku sa rozhodli, že domáce podniky v žiadnom prípade nezastavia prácu, bude pokračovať v bežnom režime, ľudia budú mať prácu a dostávať svoje mzdy, ibaže  dodávky uhlia sa presmerujú z Ukrajiny do Ruska. 

Aj vedenie Luhanskej ľudovej republiky potvrdilo, že ani z Luhansku žiadne uhlie na Ukrajinu už nesmeruje: ukrajinskí „blokádnici“ zastavujú vlaky s luhanským uhlím – preto sa našlo iné východisko. Zástupcovia podnikov pre média prezradili, že uhlie začali dodávať do Ruska a najnovšie sa rokuje o tom, že luhanské uhlie budú dopravovať aj na Krym.

Ukrajinské média zverejnili informácie, že domáci premiér Vladimír Grojsman ohodnotil straty, ktoré vznikli kvôli obchodnej blokáde Donbasu, na 3,5 miliardy dolárov a podčiarkol, že kvôli tejto blokáde a narastajúcej energetickej kríze Kyjev bude nútený predlžiť mimoriadne šetrné opatrenia až do konca tohto roka. A to namiesto toho, aby Kyjev urobil poriadok s „dobrovoľníkmi“, ktorí riešia otázky celoštátneho významu tak, ako sa im len zachce, čo iba svedčí o úplnej anarchii panujúcej v krajine.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(12 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Konvoj slobody -hromadné protesty v Ottawe, Kanada

 

V sobotu, 29.01.2022 sa v hlavnom meste Kanady, Ottawe, priamo pred komplexom Parliament Hill, kde sídli zák...

📅30.01.2022 0 1113x 👤uzivatel

Rozmýšľate už nad letnou dovolenkou? Čo takto tieto destinácie?

 

Kam vyraziť v lete na dovolenku? Sú ľudia, ktorí túto otázku vôbec neriešia. Nie preto, že by nechodi...

📅30.01.2022 0 751x 👤PRclanky
,