asfasdf ×

NázorObčana.sk

Srbsko, krajania: Publikácie Ondreja Miháľa predstavili v Kulpíne

 Aktuality

Literárny večierok pomenovaný Kanadskí Slováci a ich dediny snov usporiadali 7. marca v Kulpíne Spolok kulpínskych žien a MOMS Kulpín. Hosťom podujatia bol Ondrej Miháľ z Toronta a predstavené boli dve jeho publikácie.

10 Marec
2017 18:05:39

 

Foto: Katarína Gažová

Prezentovali dve jeho knihy - najnovšiu Silbaš dedina snov /Budúci rok ideme domov a staršiu Vojvodinskí Slováci v Kanade. Aj napriek sychravému marcovému počasiu na večierku v slávnostnom salóne vedľajšej budovy Veľkého kaštieľa bolo hodne návštevníkov. Prítomných v mene organizátorov privítala predsedníčka SKŽ Katarína Zorňanová a v mene MOMS Kulpín predseda Pavel Gaža.

O živote a tvorbe Ondreja Miháľa, publicistu, fotografa a autora multimediálnych projektov hovorila Viera Dorčová-Babiaková. Večierok bol venovaný publikáciám Silbaš dedina snov /Budúci rok ideme domov a Vojvodinskí Slováci v Kanade, ktorá vyšla v roku 2012 a v Kulpíne ešte nebola predstavená. V nej sa širšie hovorí o vysťahovalectve a opísané sú aj niektoré kulpínske rodiny, ktoré tiež odišli do Kanady.

Obe spomenuté knihy v kratších črtách sprítomnila Katarína Pucovská, ktorá medziiným podotkla, že vlastne aj matka Ondreja Miháľa je pôvodom z Kulpína. Úryvky z knihy Vojvodinskí Slováci v Kanade o  kulpínskych rodinách a ich osudoch v tej ďalekej krajine prečítali Viera Dorčová-Babiaková a Katarína Pucovská.

Druhá časť večierka patrila prednáške hosťa, autora spomenutých kníh Ondreja Miháľa, ktorý rozsiahlejšie a chronologicky hovoril o vysťahovalectve Slovákov do Kanady a potom aj konkrétne o odchode svojej vlastnej rodiny a živote v tom ďalekom svete. O návratoch na návštevy domov do Silbaša, do Vojvodiny a o všetkom tom, čo život vysťahovalcov so sebou prináša. Po prednáške Ondrej Miháľ ochotne odpovedal na otázky prítomných o živote v Kanade a o svojich vlastných pocitoch z vysťahovalectva.

Katarína Gažová

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 248x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1022x 👤eugenius

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 540x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 722x 👤eugenius
,