asfasdf ×

NázorObčana.sk

Srbsko, krajania: Publikácie Ondreja Miháľa predstavili v Kulpíne

 Aktuality

Literárny večierok pomenovaný Kanadskí Slováci a ich dediny snov usporiadali 7. marca v Kulpíne Spolok kulpínskych žien a MOMS Kulpín. Hosťom podujatia bol Ondrej Miháľ z Toronta a predstavené boli dve jeho publikácie.

10 Marec
2017 18:05:39

 

Foto: Katarína Gažová

Prezentovali dve jeho knihy - najnovšiu Silbaš dedina snov /Budúci rok ideme domov a staršiu Vojvodinskí Slováci v Kanade. Aj napriek sychravému marcovému počasiu na večierku v slávnostnom salóne vedľajšej budovy Veľkého kaštieľa bolo hodne návštevníkov. Prítomných v mene organizátorov privítala predsedníčka SKŽ Katarína Zorňanová a v mene MOMS Kulpín predseda Pavel Gaža.

O živote a tvorbe Ondreja Miháľa, publicistu, fotografa a autora multimediálnych projektov hovorila Viera Dorčová-Babiaková. Večierok bol venovaný publikáciám Silbaš dedina snov /Budúci rok ideme domov a Vojvodinskí Slováci v Kanade, ktorá vyšla v roku 2012 a v Kulpíne ešte nebola predstavená. V nej sa širšie hovorí o vysťahovalectve a opísané sú aj niektoré kulpínske rodiny, ktoré tiež odišli do Kanady.

Obe spomenuté knihy v kratších črtách sprítomnila Katarína Pucovská, ktorá medziiným podotkla, že vlastne aj matka Ondreja Miháľa je pôvodom z Kulpína. Úryvky z knihy Vojvodinskí Slováci v Kanade o  kulpínskych rodinách a ich osudoch v tej ďalekej krajine prečítali Viera Dorčová-Babiaková a Katarína Pucovská.

Druhá časť večierka patrila prednáške hosťa, autora spomenutých kníh Ondreja Miháľa, ktorý rozsiahlejšie a chronologicky hovoril o vysťahovalectve Slovákov do Kanady a potom aj konkrétne o odchode svojej vlastnej rodiny a živote v tom ďalekom svete. O návratoch na návštevy domov do Silbaša, do Vojvodiny a o všetkom tom, čo život vysťahovalcov so sebou prináša. Po prednáške Ondrej Miháľ ochotne odpovedal na otázky prítomných o živote v Kanade a o svojich vlastných pocitoch z vysťahovalectva.

Katarína Gažová

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1119x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1046x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 986x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1855x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,