asfasdf ×

NázorObčana.sk

Videoreportáž: Škótska premiérka Nicola Sturgeonová: „Je čas na druhé referendum o nezávislosti a členstve Škótska v Európskej únii“

 Aktuality

Škótska premiérka Nicola Sturgeonová vidiac, že Londýn tlačí na tvrdý Brexit, začína otáčať smer svojej politiky. Chce zabrániť tomu, aby súčasná britská vláda „odstrihla“ Škótsko od Európskej únie. Začína hovoriť o druhom referende.

12 Marec
2017 06:48:23

 

Foto: Screenshot YouTube

Vo svojom rozhovore pre BBC podčiarkla, že ak sa už ozaj nič nepodarí urobiť, aby Škótsko zachovalo všetky svoje pozície v EÚ, táto krajina bude musieť absolvovať asi aj druhé referendové kolo o nezávislosti od Veľkej Británie a o členstve v Európskej únii. Podčiarkla, že ešte je čas na možné zmeny, ale ak všetko bude pokračovať tak, ako to beží v súčasnosti, druhé referendum by sa v Škótsku mohlo uskutočniť na jeseň r. 2018.

Zdôraznila, že stále apeluje na zdravý rozum a dúfa, že Londýn predsa čiastočne zmení svoj postoj. Myslí si, že do jesene r. 2018 všetko bude jasné. Ak nebude iné východisko, potom sa bude konať referendum. Neskrývala, že súhlasí s mnohými škótskymi nacionalistami, ktorí si myslia, že pozitívne zmeny nenastanú, Londýn svoju politiku nezmení a preto na jeseň budúceho roku by sa malo konať referendum.

Nicola Sturgeonová podčiarkla, že každý ide svojou cestou: Londýn chce vystúpiť z EÚ, ale Škótsko nechce. Preto, ak Veľká Británia vystúpi z Európskej únie, Škótsko má právo urobiť  svoj vlastný výber a kráčať vlastnou cestou. Zdôraznila, že všetkých čakajú ťažké časy.   

Pre Škótsko to môže byť ešte ťažšie. Britské média poukazujú na to, že s tým škótskym referendom to nebude také jednoduché. Odvolávajú sa na britské zákony, ktoré stále platia: Škótsko bude musieť požiadať britský parlament, aby udelil škótskemu referendu právnu silu v súlade so zákonom. Média prízvukujú, že samozrejme, tomu sa budú brániť a robiť prekážky mnohí britskí politici a poslanci britského parlamentu. Určite to s referendom nebude jednoduché...  

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1182x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1138x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1043x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1903x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,