asfasdf ×

NázorObčana.sk

Lekár: Slobodana Miloševiča otrávili v Haagu

 Aktuality

Bývalý prezident Juhoslávie Slobodan Miloševič nezomrel na infarkt, bol otrávený droperidolom, vyvolávajúci plnú anémiu tela, vyhlásil profesor a osobný lekár súdeného, autor knihy „Anatómia súdnej vraždy“, Andrič Vukašin.

12 Marec
2017 18:17:23

 

Foto: Facebook

Zároveň zdôraznil, že Miloševič nezomrel na infarkt 11. 3. 2006, sale bol zavraždený deň predtým medzi 22.30 hod. a 23.00 hod. miestneho času vo svojej cele, píše „Rossijskaja gazeta“. Osobitne Vukašin poznamenal, že Miloševič bol otrávený nie liekom proti lepre rifampicinom, ale dioperidolom.

Podľa lekára, Miloševič „jednoznačne nemohol opustiť Holandsko živým“. „Aby šiel na liečenie do Ruska si nebolo možné predstaviť ani len teoreticky“, povedal. „Preto ho nakoniec aj zabili. Pritom ho zabili nie tak, ako poukazujú médiá – otrava rifampicinom je aj odpútavajúca verzia Západu“, vyhlásil profesor a dodal, že väzneného juhoslovanského prezidenta „vôbec neliečili alebo ho liečili len placebo“.

Hovoriac o motíve vraždy Miloševiča, Vukašin poznamenal, že jeho chránenec „rozniesol na cimpr – campr Haagský tribunál, všetky obvinenia úplne rozbil“. „Po tom, ako Carla del Ponteová videla, že nemôže nič urobiť, v tom momente nastala smrť srbského politika“, dodal Vukašin.

x x x

V júni 2001 vláda Vojislava Koštunicu vydala Miloševiča pod tlakom USA Medzinárodnému tribunálu pre bývalú Juhosláviu. Bol dopravený do Haagu a postavili ho pred súd vo februári 2002.

Miloševič odmietol uznať legitimitu súdu. Ako skúsený právnik odmietol služby právneho zastupovania a obhajoval sa sám. Mimoriadne úspešne si postavil obhajobu, prokurátori medzinárodného tribunálu mu neboli schopní dokázať ani jedno z desiatok obvinení, medzi ktorými bola aj genocída albánskeho obyvateľstva v Kosove a mohamedánov Bosny a Hercegoviny.

Oficiálne zomrel 11. 3. 2006 v Haagu. Krátko pred smrťou žiadal, aby ho poslali na liečenie do Moskvy, čo mu bolo odmietnuté.

Podľa vz.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(17 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 299x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1087x 👤eugenius

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 557x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 741x 👤eugenius
,