asfasdf ×

NázorObčana.sk

The Intercept: „Demokrati sú posadnutí údajnými Trumpovými väzbami s Ruskom. Premenili sa na konšpiračných teoretikov“

 Aktuality

V USA a vo veľkej miere v EÚ pokračuje hystéria spojená s údajnými väzbami nového amerického prezidenta Donalda Trumpa s Ruskom a Vladimírom Putinom. Politici, média a „analytici“ neustále strašia pomaly vesmírnou katastrofou.

19 Marec
2017 22:06:44

 

Foto: Screenshot The Intercept

Napriek tomu, nič nenasvedčuje tomu, že by Donald Trump sa aspoň trochu zblížil s Ruskom a Putinom. Všetci „teoretici“, ktorí kričia o sympatiách  Donalda Trumpa a jeho obdivovaní ruského prezidenta, neuvádzajú ani jeden dôkaz, ale hystericky pokračujú vo svojich strašidelných rozprávkach na dobrú noc. Trump „bojuje“ s domácou opozíciou, zaoberá sa vnútornými problémami vo vlastnej krajine a zahraničná politika ho zaujíma, aspoň zatiaľ, oveľa menej. Dupľom nie sú žiadne náznaky, že by sa chcel stretnúť a „skamarátiť“ s Putinom. Stretol sa akurát s Angelou Merkelovou, ale „východné bratstvo“ zatiaľ budovať akosi nemieni...

Napriek tomu všetkému hystéria v USA a EÚ pokračuje. Na tomto bláznovstve sa však mieni podieľať stále menej ľudí ako v USA, tak aj v EÚ, ktorí si všimli, že teória o „kamarátstve“ Trumpa a Putina je cestou do slepej uličky a nechcú sa zúčastňovať na festivale klamstva a bláznovstva.    

Tejto téme venuje svoj článok aj čerstvý päťdesiatnik, známy americký novinár, jeden z troch zakladateľov informačno-politického portálu The Intercept /2014/ Glenn Greenwald. Práve na stránkach svojho portálu so štipkou irónie a sarkazmu analyzuje situáciu okolo „Trumpových vzťahov s Ruskom“. Prízvukuje, že hystéria, ktorá obklopuje údajné väzby Trumpa s Ruskom, dosiahla v USA úrovne, že dokonca už aj samotní Demokrati sa snažia schladiť rozpútané nimi vášne, pretože vedia, že nemajú žiaden dôkaz a dostali sa do veľmi nelichotivej situácii, keď im občania prestávajú veriť. 


„Téma Trumpových údajných väzieb s Ruskom sa pre Demokratov premenila na posadnutosť. Premenili sa na konšpiračných teoretikov, ktorí vo vyvrátení svojich  nepríčetných teórií vidia ich ďalšie potvrdenie. Kvôli tomu Demokratická strana má ďalší  problém - mediálne postavy rôzneho kalibru vrátane otvorených šarlatánov, úspešne šíria  najneuveriteľnejšie a neopodstatnené konšpiračné teórie pre vlastný zisk. Výsledkom je, že milióny priaznivcov Demokratov po celej zemi pevne veria na existenciu „tajnej dohody“ medzi Trumpom a Ruskom, a už iba sa čaká na deň, kedy konečne nájdu nezvratné dôkazy a Trump bude musieť odstúpiť. A pevne veria, že sa tento deň nakoniec príde,“ prízvukuje Glenn Greenwald.

Avšak už mnohí vysoko postavení Demokrati prejavujú obavy, že až príliš nabažili očakávanie voličov, ale preto, že žiadne dôkazy nemajú, teraz už vynakladajú všetky sily v  snahe upokojiť masy. Názorný príklad - bývalý zástupca vedúceho CIA Michael Morell, ktorý nielen otvorene podporoval Clintonovú v médiách, ale taktiež bol prvým z vysoko postavených činiteľov, ktorý otvorene obvinil Trumpa z neloajality a tvrdil, že Putin ho využíva ako „agenta Ruské federácie“. Avšak 15. marca Morell verejne vyjadril pochybnosti, že by členovia Trumpovho tímu mohli byť nejako spojení s Ruskom, a označil všetky podobné chýry za „dym bez ohňa“. V podobnom duchu sa vyslovil aj James Clapper z NSA,“ pripomína americký novinár.

Poukazuje na to, že šialenstvo okolo „ruských spojení“ už dosahuje svoj vrchol. „Práve tento týždeň Centrum pre americký pokrok vydalo správu a oznámilo, že v USA existuje „piata kolóna“, ktorá, pochopiteľne, slúži Rusku. Na druhej strane John McCain v reakcii na to, že si jeho kolega Rand Paul dovolil vyjadriť pochybnosti o múdrosti NATO, ktorá mieni ďalej sa rozšíriť o Čiernu Horu, hneď vyhlásil: „Paul pracuje pre Vladimíra Putina!“ zdôrazňuje Glenn Greenwald.

Pripomína, že Demokrati zo senátneho výboru pre rozviedku, ktorý je priamo zapojený do vyšetrovania údajného „prepojenia Trumpa na Putina“, prezradili novinárom portálu  Buzzfeed, že sa obávajú negatívnej reakcie priaznivcov strany, ak sa im nepodarí nájsť aspoň nejaké dôkazy. „Zdá sa, že začínajú tušiť, že to bude presne tak. Jeden z Demokratov už vyslovil obavy, že v prípade, ak „kompromitujúce materiály“ na Trumpa nepodarí sa potvrdiť dôkazmi, samotný Senát potom bude sa zaoberať súčasným vyšetrovaním ako pokusom očierniť prezidenta Spojených štátov,“ píše americký novinár.

„Vzhľadom na rozsah škandálu týkajúceho sa „spojenia“ Donalda Trumpa s Ruskom, je nutne jasne stanoviť hranice medzi skutočnosťou a týmito fantáziami, ktorými média a demokratickí lídri kŕmili svojich priaznivcov v priebehu posledných šiestich mesiacov,“ uzatvára svoj komentár jeden zo zakladateľov informačno-politického portálu The Intercept Glenn Greenwald.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 945x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 887x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 896x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1746x 👤eugenius
,