asfasdf ×

NázorObčana.sk

„Vražedné priznanie“: Pobaltsko prosí pomoc od Ruska

 Aktuality

Rozhlasová stanica Baltkom urobila „vražedné priznanie“, že pobaltské štáty dokážu prežiť len s pomocou Ruska. O obnove hospodárstva Pobaltska sa síce hovorí už dávno, no reči nemajú koncovku, žiadne životaschopné opatrenia.

20 Marec
2017 21:15:37

 

Foto: Facebook

Pobaltskí experti neraz otvárajú tému, že na hospodársky rozvoj Pobaltska vplýva práve spolupráca s Ruskom, lenže v poslednom období viac jeho neexistencia. V éteri miestneho rádia Baltkom dnes zaznel názor predstaviteľa plynárenskej spoločnosti Itera Latvija Jurisa Savickisa, že je nevyhnutné zlepšiť vzťahy Lotyšska s Ruskom, lebo kým nebude naladená spolupráca, pokiaľ Štáty nenaladia súčinnosť s Ruskom, dovtedy Pobaltské republiky zostanú zaostalými provinciami.

Konkrétne bolo povedané, že hlavným faktorom tu je súčinnosť Ruska a USA a že ak sa oni dohodnú na nejakom kompromise, tak pobaltské republiky môžu rásť. Naozaj je zaujímavé, že takéto „vražedné priznanie“ mohlo zaznieť na miestnom rádiu. Zdá sa, že pobaltskí špecialisti spustili ruky a priznali, že vyviesť Pobaltsko z tohto akoby falošného stavu môžu len iné štáty. Pri tom stojí vo vzduchu otázka - kde sa podela tá snaha o nezávislosť, o ktorej pobaltské krajiny donedávna tak zúrivo kričali.

Podľa štatistiky Pobaltsko, osobitne Lotyšsko, denne stráca kvôli úmrtnosti alebo emigrácii okolo 50 ľudí. Miestny profesor a demograf sa nazdáva, že táto „vražedná štatistika“ sa začala ukazovať po získaní nezávislosti pobaltských republík. Znamená to, že každý z týchto štátov ročne stráca jedno maličké mestečko a približuje sa k vymieraniu. 

Doposiaľ pobaltské štáty namiesto toho, aby riešili problémy, hľadali vinníkov. Lenže teraz už vraj prechádzajú k „prosbe Ruska o pomoc“. Sú si však vedomé, že ruská strana sa na spoluprácu po toľkých protiruských provokáciách tak rýchlo nedá. Preto začali zaujímať vyčkávaciu pozíciu a sledujú, čo dáva iným štátom spolupráca s RF a či im z toho tiež niečo nekvapne.

Podľa finobzor.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(27 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 944x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 884x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 894x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1742x 👤eugenius
,