asfasdf ×

NázorObčana.sk

„Vražedné priznanie“: Pobaltsko prosí pomoc od Ruska

 Aktuality

Rozhlasová stanica Baltkom urobila „vražedné priznanie“, že pobaltské štáty dokážu prežiť len s pomocou Ruska. O obnove hospodárstva Pobaltska sa síce hovorí už dávno, no reči nemajú koncovku, žiadne životaschopné opatrenia.

20 Marec
2017 21:15:37

 

Foto: Facebook

Pobaltskí experti neraz otvárajú tému, že na hospodársky rozvoj Pobaltska vplýva práve spolupráca s Ruskom, lenže v poslednom období viac jeho neexistencia. V éteri miestneho rádia Baltkom dnes zaznel názor predstaviteľa plynárenskej spoločnosti Itera Latvija Jurisa Savickisa, že je nevyhnutné zlepšiť vzťahy Lotyšska s Ruskom, lebo kým nebude naladená spolupráca, pokiaľ Štáty nenaladia súčinnosť s Ruskom, dovtedy Pobaltské republiky zostanú zaostalými provinciami.

Konkrétne bolo povedané, že hlavným faktorom tu je súčinnosť Ruska a USA a že ak sa oni dohodnú na nejakom kompromise, tak pobaltské republiky môžu rásť. Naozaj je zaujímavé, že takéto „vražedné priznanie“ mohlo zaznieť na miestnom rádiu. Zdá sa, že pobaltskí špecialisti spustili ruky a priznali, že vyviesť Pobaltsko z tohto akoby falošného stavu môžu len iné štáty. Pri tom stojí vo vzduchu otázka - kde sa podela tá snaha o nezávislosť, o ktorej pobaltské krajiny donedávna tak zúrivo kričali.

Podľa štatistiky Pobaltsko, osobitne Lotyšsko, denne stráca kvôli úmrtnosti alebo emigrácii okolo 50 ľudí. Miestny profesor a demograf sa nazdáva, že táto „vražedná štatistika“ sa začala ukazovať po získaní nezávislosti pobaltských republík. Znamená to, že každý z týchto štátov ročne stráca jedno maličké mestečko a približuje sa k vymieraniu. 

Doposiaľ pobaltské štáty namiesto toho, aby riešili problémy, hľadali vinníkov. Lenže teraz už vraj prechádzajú k „prosbe Ruska o pomoc“. Sú si však vedomé, že ruská strana sa na spoluprácu po toľkých protiruských provokáciách tak rýchlo nedá. Preto začali zaujímať vyčkávaciu pozíciu a sledujú, čo dáva iným štátom spolupráca s RF a či im z toho tiež niečo nekvapne.

Podľa finobzor.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(27 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 484x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 657x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 526x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 774x 👤eugenius
,