asfasdf ×

NázorObčana.sk

Templári zasa dali o sebe vedieť: na západe Anglicka objavili ich podzemný chrám, ktorý môže mať 700 rokov

 Aktuality

Jednou z najzáhadnejších stránok histórie je činnosť tajuplného Radu Templárov, s ktorou je spojené obrovské množstvo legiend a o ktorej odborníci a laici napísali veľký počet kníh a nakrútili veľa filmov. A história zasa ožíva...

21 Marec
2017 19:52:47

 

Foto: Screenshot YouTube

Rád Templárov (oficiálny názov Pauperes commitiones Christi templique Salomonis - Chudobní ochrancovia Kristovi a chrámu Šalamúnovho) bol stredoveký vojensko-mníšsky rytiersky rád, ktorý v roku 1119 založil francúzsky rytier Hugo de Payens. Prioritnou úlohou Rádu bolo ochraňovať kresťanských pútnikov zo Západu na cestách po Svätej Zemi. Rád bol násilne rozpustený a neskôr, roku 1312 aj oficiálne zrušený. História Rádu dodnes vyvoláva mnoho nezodpovedaných otázok, neobjasnených záhad a Templári sú zdrojom najúžasnejších legiend. Povráva sa, že prívrženci starodávnych Templárov pokračujú vo svojej činnosti dodnes. A občas sa na povrch dostávajú niektoré doposiaľ neznámy fakty...

V Anglicku prednedávnom objavili starý templársky chrám. Bol skrytý v hustom lese Caynton Hill, neďaleko od Beckbury (grófstvo Shropshire), v malej ničím nezaujímavej hore. Je to Caynton Caves - tajomný podzemný templársky chrám. Poľovníci alebo návštevníci lesu mohli natrafiť na akési otvor, ktorý mohli považovať za noru väčšieho lesného zvieraťa. Vchod je zarastený a je ho veľmi ľahko prehliadnuť.

Čuduj sa, svete, táto „nora“ je vchodom do starodávneho podzemného chrámu s oblúkmi, stĺpmi, výklenkami a halami. Nie je známe, kto vybudoval tento podzemný palác alebo chrám. Odborníci pripomínajú, že v 19. storočí pozemky na okolí vlastnila rodina Legge. Podľa jednej verzie, práve táto rodina sa tu rozhodla vybudovať túto podzemnú záhadnú stavu. Druhí odborníci sa domnievajú, že tento chrám - palác bol vybudovaný ešte v 17. storočí, ba dokonca aj skôr – približne pred 700 rokmi - a vraj slúžil ako miesto tajných schôdzok členov Radu rytierov – templárov. Niektorí odborníci to považujú za legendu, iní tomu skutočne veria.

Chrám sa nachádza v hĺbke iba jedného metra pod zemou. Niektoré miestnosti sú také malé, že človek sa dovnútra môže dostať iba štvornožky. Niekoľko ďalších sál, ktoré by sa dalo považovať za hlavné, sú dostatočne veľké na to, aby sa v nich ľudia nemuseli skláňať hlavu, aby nenarazili na strop. Všade v stenách sú vytesané špeciálne otvory, ktoré, podľa všetkého, slúžili na to, aby tam umiestnili sviečky alebo fakle.  

Niektorí miestni obyvatelia tvrdia, že o tomto chráme sa vedelo aj predtým a dokonca sa tam schádzali rôzne skupinky okultistov a vraj sa tam vykonávali rituály čiernej mágie. V tomto roku sa však do podzemného chrámu prenikol fotograf Michael Scott, aby poodkryl niektoré jeho tajomstva. Urobil množstvo fotografií v podzemnom chráme a nakrútil videá. Onedlho zverejnil sériu fotografií z Caynton Caves a odteraz sa o ňom dozvedeli v celej Veľkej Británii. Je to určite zaujímavý objav.

Chrám sa zachoval vo veľmi dobrom stave. Možno je to aj tým, že bol dobre „zamaskovaný“. Okolo neho každý deň prechádzali ľudia, ale nik si nevšimol „podozrivý vchod“ a nikoho nenapadlo vojsť dovnútra. Určite ho budú skúmať odborníci a prezradí ešte veľa tajomstiev zo svojej minulosti – možno niečo aj o Templároch.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

67 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1177x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1126x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1040x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1895x 👤eugenius
,