asfasdf ×

NázorObčana.sk

Škótska premiérka pozvala všetkých odporcov Brexitu, aby prišli do Škótska a spoločne bojovali proti tomuto „zlu“

 Aktuality

Škótska premiérka Nicola Sturgeonová vracia úder Londýnu, ktorý preferuje tvrdý Brexit. Pozvala všetkých tých, ktorí nesúhlasia s odchodom ich krajiny z EÚ, aby prišli do Škótska a spoločne bojovali proti Brexitu.

22 Marec
2017 13:05:15

 

Foto: Facebook


Na straníckej konferencii Škótskej národnej strany v Aberdeene domáca premiérka vyzvala svojich sympatizantov, aby sa nevzdávali a bojovali za svoje ideály a ideály spoločnej Európy. Prízvukovala, že mnohí nechcú, aby Veľká Británia vystúpila z EÚ, presne tak, ako mnohí si neželajú, aby aj Škótsko zostalo za mantinelmi Európskej únie. Vyhlásila, že je solidárna s tými, ktorí otvorene nesúhlasia s politikou Londýnu a takisto, ako ona, nechcú, aby Škótsko „vypadlo“ z EÚ.

Na oplátku Londýnu vyzvala, aby všetci obyvatelia Veľkej Británie, ktorí nechcú, aby krajina, v ktorej žijú, odišla z EÚ, prišli do Škótska a tu spoločne bojovali proti Brexitu. Nicola Sturgeonová prízvukovala, že veľmi veľa Britov chcú zostať v integrovanej spoločnej Európe. Vyjadrila ľútosť, že Londýn zaujal pozíciu, akú zaujal...

Obrátila sa na členov Škótskej národnej strany: „Veľká Británia sa chystá opustiť najväčší jednotný trh. Predstavte si, čo sa stane, ak sa Škótsko rozhodne na ňom zostať: staneme sa magnetom priťahujúcom talenty a investície z celého Spojeného kráľovstva. Vystupujem s otvoreným pozvaním – v Škótsku je dosť miesta pre všetkých. Pokiaľ ste tiež pobúrení politikou vlády vo Westminsteri, rovnako ako my, pripojte sa k nám! Príďte žiť, pracovať, učiť sa a investovať peniaze. Príďte do Škótska a pomôžte nám vybudovať moderný, progresívny a integrovaný štát do sveta štát,“ vyhlásila Nicola Sturgeonová.

Zasa zopakovala, že nezávisle Škótsko zaručí všetkým občanom Európskej únie zachovanie ich práv v krajine po Brexite nezávisle od toho, na akých podmienkach sa dohodne Londýn s Bruselom. Podčiarkla, že o otázke konania alebo nekonania druhého referenda v Škótsku nebude sa baviť s britskou premiérkou Theresou May, pretože to nemá zmysel. Poznamenala, že jediné, o čom môže sa porozprávať s Theresou Mayovou, je to konkrétny termín konania škótskeho referenda, aby mohla dátum oznámiť Londýnu.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 575x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 884x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1462x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 1135x 👤eugenius
,