asfasdf ×

NázorObčana.sk

Škótska premiérka pozvala všetkých odporcov Brexitu, aby prišli do Škótska a spoločne bojovali proti tomuto „zlu“

 Aktuality

Škótska premiérka Nicola Sturgeonová vracia úder Londýnu, ktorý preferuje tvrdý Brexit. Pozvala všetkých tých, ktorí nesúhlasia s odchodom ich krajiny z EÚ, aby prišli do Škótska a spoločne bojovali proti Brexitu.

22 Marec
2017 13:05:15

 

Foto: Facebook


Na straníckej konferencii Škótskej národnej strany v Aberdeene domáca premiérka vyzvala svojich sympatizantov, aby sa nevzdávali a bojovali za svoje ideály a ideály spoločnej Európy. Prízvukovala, že mnohí nechcú, aby Veľká Británia vystúpila z EÚ, presne tak, ako mnohí si neželajú, aby aj Škótsko zostalo za mantinelmi Európskej únie. Vyhlásila, že je solidárna s tými, ktorí otvorene nesúhlasia s politikou Londýnu a takisto, ako ona, nechcú, aby Škótsko „vypadlo“ z EÚ.

Na oplátku Londýnu vyzvala, aby všetci obyvatelia Veľkej Británie, ktorí nechcú, aby krajina, v ktorej žijú, odišla z EÚ, prišli do Škótska a tu spoločne bojovali proti Brexitu. Nicola Sturgeonová prízvukovala, že veľmi veľa Britov chcú zostať v integrovanej spoločnej Európe. Vyjadrila ľútosť, že Londýn zaujal pozíciu, akú zaujal...

Obrátila sa na členov Škótskej národnej strany: „Veľká Británia sa chystá opustiť najväčší jednotný trh. Predstavte si, čo sa stane, ak sa Škótsko rozhodne na ňom zostať: staneme sa magnetom priťahujúcom talenty a investície z celého Spojeného kráľovstva. Vystupujem s otvoreným pozvaním – v Škótsku je dosť miesta pre všetkých. Pokiaľ ste tiež pobúrení politikou vlády vo Westminsteri, rovnako ako my, pripojte sa k nám! Príďte žiť, pracovať, učiť sa a investovať peniaze. Príďte do Škótska a pomôžte nám vybudovať moderný, progresívny a integrovaný štát do sveta štát,“ vyhlásila Nicola Sturgeonová.

Zasa zopakovala, že nezávisle Škótsko zaručí všetkým občanom Európskej únie zachovanie ich práv v krajine po Brexite nezávisle od toho, na akých podmienkach sa dohodne Londýn s Bruselom. Podčiarkla, že o otázke konania alebo nekonania druhého referenda v Škótsku nebude sa baviť s britskou premiérkou Theresou May, pretože to nemá zmysel. Poznamenala, že jediné, o čom môže sa porozprávať s Theresou Mayovou, je to konkrétny termín konania škótskeho referenda, aby mohla dátum oznámiť Londýnu.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1206x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1169x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1054x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1923x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,