asfasdf ×

NázorObčana.sk

Consortiumnews: Čerstvé pochybnosti o ruskom „hackingu“

 Aktuality

Stále viac odborníkov a médií odhaľujú klamstvá amerických tajných služieb, ktoré tvrdia, že ruskí hakeri ovplyvňovali priebeh amerických prezidentských volieb. Dôkazy týchto klamstiev už nachádzajú aj v samotných Spojených štátoch.

22 Marec
2017 18:25:08

 

Foto: Screenshot Consortiumnews

Známy novinár a komentátor Robert Parry vo svojom článku „Čerstvé pochybnosti o ruskom „hackingu“, ktorý zverejnil na stránkach prvého amerického internetového investigatívneho časopisu Consortiumnews /začal vychádzať v r. 1995 vo Washingtone/ odhaľuje klamstvá mnohých amerických politikov a tajných služieb. Poukazuje na to, že dokumenty, ktoré prednedávnom zverejnil portál WikiLeaks, ešte viac spochybnili správy o „ruskej kyberšpionáži“ a tvrdeniach CIA a drvivej väčšiny amerických médií, že Rusko  sa miešalo do amerických prezidentských volieb.

„Ukazuje sa, že CIA vypracovala zoznam škodlivých vírov a programov, ktoré by mohli byť  použité na podhodenie viny za „hackovanie“ na iné spravodajské služby. Tieto nástroje amerických spravodajských služieb môžu byť použité na zamaskovanie vlastných hackerských aktivít v rámci akcií v iných krajinách. Tieto nové údaje jasne vysvetľujú  prítomnosť stôp cyriliky v kódu, ktorým bol údajne napadnutý e-mailový server Demokratov,“ uvádza Robert Parry.

 
„Zdá sa, že dokumenty CIA zverejnené WikiLeaks, sa pôvodne predávali v rámci komunity bývalých hackerov a amerických vládnych zamestnancov. Ale potom jeden z nich materiály predal webu WikiLeaks. Nehľadiac na skutočnosť, že niektoré aspekty tohto odhalenia, zvlášť  možnosť špehovať ľudí prostredníctvom televízorov sa podobajú novej dystópii Georgea Orwella „1984", publikované dokumenty WikiLeaks taktiež zhustili hmlu nad otázkou, či  Rusko prelomilo servery americkej demokratickej strany alebo to na Moskvu to len tak jednoducho našili,“ prízvukuje americký novinár.


„Napríklad, často spomínané ruské „stopy“ odhalené vo vyšetrovaní kybernetických útokov  (t.j. prítomnosť azbuky v softwarovom kódu), už nevypadajú ako presvedčivý dôkaz ruskej  viny. Inými slovami, verzia, že tieto zjavné stopy boli zanechané, aby sa zvalila vina na Rusko, sa v súčasnosti už nezdajú byť tak priťažené za vlasy,“ píše Parry.
 
„The Wall Street Journal v stredu citoval bývalého amerického spravodajského dôstojníka, ktorý uznal, že zahraničné hackerské nástroje (CIA) mohli byť použité za účelom maskovania amerických operácií a vytvoriť dojem, že hacking uskutočnila iná krajina. Aj napriek tomu, že  zverejnené informácie nevylučujú zapojenie Moskvy v prípade kybernetických útokov na amerických Demokratov, tieto údaje posilnili pochybnosti o „vysokej miere dôvery prezidenta Obamu i spravodajských služieb“ o ruskej vine na hackingu,“ podčiarkuje.

 
„Ak CIA môže zanechať falošné stopy v dátach, podobnú možnosť môžu mať aj ostatní hráči  - ako vládni, tak aj súkromní, aby zakryli svoje vlastné stopy. Ďalším problémom spojeným so zisteniami americkej spravodajskej komunity je to, že vyšetrenie sa neuskutočňuje nezávisle na vládnych expertoch a pre Demokratov pracoval súkromný dodávateľ - spoločnosť CrowdStrike,“ pripomína autor. 
 
Je presvedčený, že WikiLeaks má veľmi dobre informovaný zdroj s prístupom k tajným službám a americkej rozviedke. Preto podľa neho sú stále pravdepodobnejšími slova bývalého veľvyslanca Veľkej Británie a v súčasnosti zamestnanca WikiLeaks Craiga Mullera, ktorý tvrdí, že e-maily šéfa volebnej centrály Hillary Clintonovej Johna Podestyho neboli získané  organizovaným ruským vniknutím do serverov, ale prostredníctvom zdroja vnútri  americkej rozviedky a následne boli predané portálu WikiLeaks.

„Samozrejme, že je možné, že Rusko používa amerických agentov, sprostredkovateľov, aby „vyčistili“ e-maily, a že WikiLeaks nepoznal pôvod materiálov. Niektorí kyberexperti, ktorých názory zverejnili média, nepodložene tvrdili, že zdrojom týchto dokumentov môžu byť Rusi. Avšak existujú nové dôvody na spochybňovanie oficiálnej verzie udalostí, podľa ktorej sa ruská strana nabúrala do elektronickej pošty Demokratov v tajnej operácii, aby zabezpečila volebné víťazstvo Donalda Trumpa,“ pripomína Robert Parry.
 

„Šok z drvivého víťazstva Trumpa vo voľbách začal pomaly upokojovať a odchádzajúca Obamova administratíva a „nazlostení“ Demokrati začali ukazovať na Putina, ako na hlavného vinníka porážky Clintonovej. Človek má pocit, že liberáli a demokrati sa menia na  obetných baránkov dávneho nepriateľa Ameriky - Ruska. Využili tieto vyhlásenia na posilnenie svojej pozície, aby sa nová Trumpova administratíva prestala brániť aj keď nie sú žiadne presvedčivé dôkazy na podporu ich obvinení. Liberálov a demokratov očividne netrápi, že keď používajú tieto pochybné obvinenia, aby zvýšili napätie medzi dvoma svetovými jadrovými veľmocami, že tým zároveň ohrozujú aj budúcnosť sveta,“ zdôraznil v závere svojho komentáru známy americký novinár Robert Parry.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 597x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 639x 👤eugenius
,