asfasdf ×

NázorObčana.sk

La Stampa: Putin spokojne sleduje chaos v americkej politike a kovbojské bitky medzi Demokratmi a Republikánmi

 Aktuality

Taliansky denník La Stampa redakčný úvodník venoval téme rusko-amerických vzťahov, údajných hakerských útokov Kremľa, hádkam medzi Demokratmi a Republikánmi a situácii v USA v prvých mesiacoch vládnutia nového prezidenta.

24 Marec
2017 19:16:03

 

Foto: Screenshot La Stampa

La Stampa sa domnieva, že Vladimír Putin zasial semena sváru do americkej spoločnosti a tie vyrástli a už dosiahli rozmery pozoruhodných rastlín. Podľa talianskeho denníku, Putin je spokojný so svojou prácou a teraz sa so spokojnosťou prizerá na chaos, ktorý vypukol v americkej politike a celkovo v americkom verejnom živote. Putin sa s úsmevom pozerá, ako sa medzi sebou, ako kovboji, bijú Demokrati a Republikáni.

 
Pondelňajšia diskusia v Snemovni reprezentantov amerického Kongresu na margo údajného spojenia volebného tímu Donalda Trumpa s Ruskom autorom článku v La Stampa pripomenula známe scény z amerických westernov, keď sa kovboji bijú a strieľajú v amerických krčmách – saoonoch. Ako aj všetky podobné diskusia predtým, aj táto sa skončila bez výsledku: obidve strany sa navzájom poobviňovali a pourážali a týmto sa všetko aj skončilo – nikto nič nedokázal a v tomto spore sa nepohli dopredu.

 
La Stampa pripomína, že Donald Trump v ostatnom období predsa dostal zopár tvrdých úderov. Napríklad, riaditeľ FBI James Comey potvrdil, že jeho úrad vyšetruje spojenie  niektorých členov predvolebného tímu Donalda Trumpa s Ruskom. Zároveň uviedol, že obvinenia bývalého amerického prezidenta Baraka Obamy z odpočúvania Trumpovej  kancelárie sa na ničom nezakladajú. Vedenie tajných služieb ako aj pred voľbami, tak aj po voľbách zostáva na strane Demokratov.
 

„Na druhej strane Demokratom sa nepodarilo „knockoutovať“ nového amerického prezidenta, pretože Republikáni postavili sa na jeho obranu, ako bodyguardi, a hádku sa pokúsili previesť na iné koľaje. Pozornosť verejnosti a médií neupriamili na činnosť Ruska, ako to robia Demokrati, ale na úniky tajných materiálov z prostredia tajných služieb. Riaditeľ FBI James Comey počas pondelňajšej diskusie sa pokúsil znovu získať priazeň Demokratov, ktorí sú veľmi nespokojní s tým, že šéf FBI krátko pred voľbami prezradil, že prebieha vyšetrovanie  Hillary Clintonovej v súvislosti s jej mailami. A to sa mu aj podarilo, pretože prezentoval  Donalda Trumpa ako luhára,“ prízvukuje denník.

 
La Stampa uvádza, že predseda výboru pre spravodajské záležitosti Snemovne reprezentantov Devin Nunes plnil pokyny svojich nadriadených a snažil sa dokázať, že ruskí hakeri v niektorých štátoch skutočne zmanipulovali výsledky volieb v prospech Republikánov. Žiadny dôkaz síce nepredložil, ale, ako podčiarkuje taliansky denník, to ani nebolo potrebné: mnohí Američania klamstvu uverili a v súčasnosti je podpora nového amerického prezidenta rekordne nízka – iba 37 percent.

 
„A v Kremli Vladimír Putin môže s potešením sledovať boje v americkom saloonu. FBI a NSA tvrdia, že ruské tajné služby uskutočňujú efektívne operácie, vyvíjajú búrlivú činnosť a údajne to robia pod bezprostrednou taktovkou samotného Vladimíra Putina, ktorý zasial chaos a škriepky v Spojených štátoch,“ uvádza taliansky denník.

 
La Stampa prízvukuje, že iba naivní ľudia si môžu uveriť, že Donald Trump v skutočnosti  spolupracoval s Ruskom, hovorí, že Kremeľ mal iné plány a tie sa mu úplne vydarili: „V skutočnosti Moskva chcela zasiať hašterenie a v tom uspela. Teraz nastal čas Parížu a Berlínu a neskôr uvidíme, kedy a čo sa to stane v Ríme. Putinovo víťazstvo spočíva v tom, že dokázal vyprovokovať nedôveru, ktorá v súčasnosti paralyzuje Ameriku. Rastie počet voličov, ktorí tvrdia, že Trump je nelegitímny prezident. V radoch mladých ľudí do 30 rokov toto číslo dosahuje 57%. Putin chcel zasiať semena rozkolu a sú už dobre naklíčené,“ uzatvára svoj komentár taliansky denník La Stampa.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1293x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1812x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1720x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1529x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,