asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ruské ministerstvo zahraničných vecí odsúdilo zneuctenie pomníku sovietskym vojakom vo Varšave

 Aktuality

V týchto dňoch v poľskom hlavnom meste neznámi vandali zneuctili vojnový Cintorín - mauzóleum sovietskym vojakom, ktorí padli v bojoch za oslobodenie Poľska od nacistickej okupácie v rokoch 1944-1945.

26 Marec
2017 09:09:53

 

Foto: Facebook

Pôvodca ďalšej v poradí trestuhodnej eskapády je známy. Ruské ministerstvo zahraničia vyhlásilo, že Varšava sa zaoberá radikálnou revíziou hodnotenia kľúčových historických udalostí XX. storočia, najmä skutočností z Druhej svetovej vojny. V dôsledku, sa popiera úloha Červenej armády pri oslobodzovaní Európy aj samotného Poľska od fašizmu, uskutočňuje sa priamy útok na naše pamiatky vojenského dedičstva, otvorene sa podnecuje demolácia sovietskych/ruských pamätníkov. Takéto necivilizované správanie sa deje v rámci tzv. „boja proti symbolom komunistickej nadvlády“, pritom sa, však, zdôrazňuje ohľaduplné zaobchádzanie s vojnovými hrobmi.

Ruské ministerstvo zahraničia uviedlo: „Prípad varšavského monumentu je opakovaným názorným prejavom tejto chybnej politiky, ktorá nemôže byť odôvodnená žiadnymi ideologickými odkazmi a tzv. selektívnym prístupom. Zločinci, ktorí postrehnú protiruské signály, už nerozlišujú pomníky od vojnových hrobov, opovrhujú pamiatkou našich hrdinov, a, ako skúsenosti ukazujú, pociťujú vlastnú beztrestnosť.

„Sme znepokojení pokračovaním v Poľsku „vojny“ proti našim pamätným objektom. Očakávame, že varšavské úrady verejne odsúdia incident na vojnovom Cintoríne - mauzóleu sovietskych vojakov. V opačnom prípade sa situácia v tejto oblasti bude aj naďalej zhoršovať, a to má negatívny dopad na celkový stav rusko-poľských vzťahov.

Ruské veľvyslanectvo vo Varšave podalo v tejto súvislosti protest orgánom Poľska so žiadosťou odstrániť následky chuligánskeho činu, nájsť a potrestať vinníkov. Moskva podnikne náležité diplomatické demarše,“ uvádza sa vo vyhlásení ruského ministerstva zahraničia.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 498x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 616x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Protiruská hystéria na Západe narastá. A ten nárast má v danej situácii podobu nátlaku vyvíjaného na elitu“

 

V ďalšej relácii „Otázky a odpovede“ ruský politológ Valerij Pjakin väčší priestor na začiatku ...

📅05.12.2018 0 869x 👤eugenius

Drvivá väčšina obyvateľov Moldavska si neželá, aby krajina vstúpila do NATO

 

Vyše 60 percent obyvateľov Moldavska si neželá, aby krajina vstúpila do NATO. Svedčia o tom najnovšie v...

📅01.12.2018 0 553x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,