asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ruské ministerstvo zahraničných vecí odsúdilo zneuctenie pomníku sovietskym vojakom vo Varšave

 Aktuality

V týchto dňoch v poľskom hlavnom meste neznámi vandali zneuctili vojnový Cintorín - mauzóleum sovietskym vojakom, ktorí padli v bojoch za oslobodenie Poľska od nacistickej okupácie v rokoch 1944-1945.

26 Marec
2017 09:09:53

 

Foto: Facebook

Pôvodca ďalšej v poradí trestuhodnej eskapády je známy. Ruské ministerstvo zahraničia vyhlásilo, že Varšava sa zaoberá radikálnou revíziou hodnotenia kľúčových historických udalostí XX. storočia, najmä skutočností z Druhej svetovej vojny. V dôsledku, sa popiera úloha Červenej armády pri oslobodzovaní Európy aj samotného Poľska od fašizmu, uskutočňuje sa priamy útok na naše pamiatky vojenského dedičstva, otvorene sa podnecuje demolácia sovietskych/ruských pamätníkov. Takéto necivilizované správanie sa deje v rámci tzv. „boja proti symbolom komunistickej nadvlády“, pritom sa, však, zdôrazňuje ohľaduplné zaobchádzanie s vojnovými hrobmi.

Ruské ministerstvo zahraničia uviedlo: „Prípad varšavského monumentu je opakovaným názorným prejavom tejto chybnej politiky, ktorá nemôže byť odôvodnená žiadnymi ideologickými odkazmi a tzv. selektívnym prístupom. Zločinci, ktorí postrehnú protiruské signály, už nerozlišujú pomníky od vojnových hrobov, opovrhujú pamiatkou našich hrdinov, a, ako skúsenosti ukazujú, pociťujú vlastnú beztrestnosť.

„Sme znepokojení pokračovaním v Poľsku „vojny“ proti našim pamätným objektom. Očakávame, že varšavské úrady verejne odsúdia incident na vojnovom Cintoríne - mauzóleu sovietskych vojakov. V opačnom prípade sa situácia v tejto oblasti bude aj naďalej zhoršovať, a to má negatívny dopad na celkový stav rusko-poľských vzťahov.

Ruské veľvyslanectvo vo Varšave podalo v tejto súvislosti protest orgánom Poľska so žiadosťou odstrániť následky chuligánskeho činu, nájsť a potrestať vinníkov. Moskva podnikne náležité diplomatické demarše,“ uvádza sa vo vyhlásení ruského ministerstva zahraničia.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 472x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 640x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 519x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 765x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,