asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ruské ministerstvo zahraničných vecí odsúdilo zneuctenie pomníku sovietskym vojakom vo Varšave

 Aktuality

V týchto dňoch v poľskom hlavnom meste neznámi vandali zneuctili vojnový Cintorín - mauzóleum sovietskym vojakom, ktorí padli v bojoch za oslobodenie Poľska od nacistickej okupácie v rokoch 1944-1945.

26 Marec
2017 09:09:53

 

Foto: Facebook

Pôvodca ďalšej v poradí trestuhodnej eskapády je známy. Ruské ministerstvo zahraničia vyhlásilo, že Varšava sa zaoberá radikálnou revíziou hodnotenia kľúčových historických udalostí XX. storočia, najmä skutočností z Druhej svetovej vojny. V dôsledku, sa popiera úloha Červenej armády pri oslobodzovaní Európy aj samotného Poľska od fašizmu, uskutočňuje sa priamy útok na naše pamiatky vojenského dedičstva, otvorene sa podnecuje demolácia sovietskych/ruských pamätníkov. Takéto necivilizované správanie sa deje v rámci tzv. „boja proti symbolom komunistickej nadvlády“, pritom sa, však, zdôrazňuje ohľaduplné zaobchádzanie s vojnovými hrobmi.

Ruské ministerstvo zahraničia uviedlo: „Prípad varšavského monumentu je opakovaným názorným prejavom tejto chybnej politiky, ktorá nemôže byť odôvodnená žiadnymi ideologickými odkazmi a tzv. selektívnym prístupom. Zločinci, ktorí postrehnú protiruské signály, už nerozlišujú pomníky od vojnových hrobov, opovrhujú pamiatkou našich hrdinov, a, ako skúsenosti ukazujú, pociťujú vlastnú beztrestnosť.

„Sme znepokojení pokračovaním v Poľsku „vojny“ proti našim pamätným objektom. Očakávame, že varšavské úrady verejne odsúdia incident na vojnovom Cintoríne - mauzóleu sovietskych vojakov. V opačnom prípade sa situácia v tejto oblasti bude aj naďalej zhoršovať, a to má negatívny dopad na celkový stav rusko-poľských vzťahov.

Ruské veľvyslanectvo vo Varšave podalo v tejto súvislosti protest orgánom Poľska so žiadosťou odstrániť následky chuligánskeho činu, nájsť a potrestať vinníkov. Moskva podnikne náležité diplomatické demarše,“ uvádza sa vo vyhlásení ruského ministerstva zahraničia.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1086x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 821x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 955x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Protiruská hystéria na Západe narastá. A ten nárast má v danej situácii podobu nátlaku vyvíjaného na elitu“

 

V ďalšej relácii „Otázky a odpovede“ ruský politológ Valerij Pjakin väčší priestor na začiatku ...

📅05.12.2018 0 1269x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,