asfasdf ×

NázorObčana.sk

Jevgenij Zagajnov: „Viac než 70 percent ruských úradníkov sú ženy a štvrtina z nich sú vo vysokých funkciách“

 Aktuality

V Rusku 72% pozícií štátnych zamestnancov zastávajú ženy a štvrtina z nich pracuje vo vysokej funkcii. Uviedol to vo svojom vystúpení na 61. zasadnutí Komisie OSN pre postavenie žien Jevgenij Zagajnov, zástupca stáleho predstaviteľa Ruska pri OSN.

27 Marec
2017 19:19:04

 

Foto: Facebook

Diplomat sa o svojich krajankách vyjadroval veľmi pekne. Povedal, že sa "vyznačujú vysokou vzdelanostnou úrovňou" a tvoria 49% z celkového počtu ekonomicky činných osôb. "Miera ekonomickej aktivity žien v produktívnom veku predstavuje 77%," dodal Zagajnov. Takýto výsledok sa podľa jeho slov podarilo dosiahnuť vďaka tomu, že v 20. storočí sa v Rusku "postupne etablovala vysoká pracovná aktivita žien zameraná na úplnú zamestnanosť a kariérny rast spolu s plnením rodinných povinností a výchovou detí."

Ako uviedol Zagajnov, v Rusku majú predstaviteľky nežného pohlavia tiež "aktívnu účasť na riadení." "Podiel žien v štátnej službe predstavuje 72,1%, z nich 25,3% zastáva pozície najvyšších riadiacich pracovníkov. Na regionálnej úrovni podiel žien v riadiacich funkciách predstavuje 42,3%," povedal zástupca stáleho predstaviteľa.

Zagajnov oboznámil účastníkov fóra s opatreniami, ktoré prijala ruská vláda za posledných 10 rokov za účelom upevnenia postavenia žien v spoločnosti, menovite s programami a projektmi v sfére školstva, zdravotníctva a sociálnej starostlivosti o občanov. Pripomenul, že 8. marca tohto roku vláda Ruskej federácie schválila Národnú stratégiu opatrení v záujme žien na roky 2017 – 2022, v ktorej "sú definované základné smery štátnej politiky voči ženám." "Tento dokument má za cieľ vytvoriť podmienky pre úplnú a rovnoprávnu účasť žien na živote spoločnosti v politickej, hospodárskej, sociálnej aj kultúrnej sfére," vysvetlil Zagajnov.

Komisia OSN pre postavenie žien, ktorej zasadnutie bude trvať do 24. marca, zodpovedá za dodržiavanie noriem v oblasti ochrany a presadzovania práv žien a venuje sa tiež vypracovaniu návrhov na ich náležitú implementáciu. Komisia je zložená z predstaviteľov 45 členských štátov OSN, ktorí sú volení na obdobie 4 rokov. V súčasnosti podľa údajov Informačného centra OSN medzi členov patria aj Rusko, Bielorusko, Kazachstan a Tadžikistan.

Na zasadnutí, ktoré sa v týchto dňoch koná v New-Yorku, sa diskutuje o aktuálnych problémoch, s ktorými sa potýkajú ženy, vrátane rodovo podmienenej diskriminácie a násilia. Ako vyhlásil vo štvrtok Jevgenij Zagajnov, Rusko "je ochotné podeliť sa o svoje skúsenosti s riešením genderových problémov, poučiť sa z pozitívnej praxe iných krajín a spolupracovať s medzinárodným spoločenstvom vo všetkých otázkach týkajúcich sa zlepšenia postavenia žien."

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 869x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1451x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1399x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1234x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,