asfasdf ×

NázorObčana.sk

Jevgenij Zagajnov: „Viac než 70 percent ruských úradníkov sú ženy a štvrtina z nich sú vo vysokých funkciách“

 Aktuality

V Rusku 72% pozícií štátnych zamestnancov zastávajú ženy a štvrtina z nich pracuje vo vysokej funkcii. Uviedol to vo svojom vystúpení na 61. zasadnutí Komisie OSN pre postavenie žien Jevgenij Zagajnov, zástupca stáleho predstaviteľa Ruska pri OSN.

27 Marec
2017 19:19:04

 

Foto: Facebook

Diplomat sa o svojich krajankách vyjadroval veľmi pekne. Povedal, že sa "vyznačujú vysokou vzdelanostnou úrovňou" a tvoria 49% z celkového počtu ekonomicky činných osôb. "Miera ekonomickej aktivity žien v produktívnom veku predstavuje 77%," dodal Zagajnov. Takýto výsledok sa podľa jeho slov podarilo dosiahnuť vďaka tomu, že v 20. storočí sa v Rusku "postupne etablovala vysoká pracovná aktivita žien zameraná na úplnú zamestnanosť a kariérny rast spolu s plnením rodinných povinností a výchovou detí."

Ako uviedol Zagajnov, v Rusku majú predstaviteľky nežného pohlavia tiež "aktívnu účasť na riadení." "Podiel žien v štátnej službe predstavuje 72,1%, z nich 25,3% zastáva pozície najvyšších riadiacich pracovníkov. Na regionálnej úrovni podiel žien v riadiacich funkciách predstavuje 42,3%," povedal zástupca stáleho predstaviteľa.

Zagajnov oboznámil účastníkov fóra s opatreniami, ktoré prijala ruská vláda za posledných 10 rokov za účelom upevnenia postavenia žien v spoločnosti, menovite s programami a projektmi v sfére školstva, zdravotníctva a sociálnej starostlivosti o občanov. Pripomenul, že 8. marca tohto roku vláda Ruskej federácie schválila Národnú stratégiu opatrení v záujme žien na roky 2017 – 2022, v ktorej "sú definované základné smery štátnej politiky voči ženám." "Tento dokument má za cieľ vytvoriť podmienky pre úplnú a rovnoprávnu účasť žien na živote spoločnosti v politickej, hospodárskej, sociálnej aj kultúrnej sfére," vysvetlil Zagajnov.

Komisia OSN pre postavenie žien, ktorej zasadnutie bude trvať do 24. marca, zodpovedá za dodržiavanie noriem v oblasti ochrany a presadzovania práv žien a venuje sa tiež vypracovaniu návrhov na ich náležitú implementáciu. Komisia je zložená z predstaviteľov 45 členských štátov OSN, ktorí sú volení na obdobie 4 rokov. V súčasnosti podľa údajov Informačného centra OSN medzi členov patria aj Rusko, Bielorusko, Kazachstan a Tadžikistan.

Na zasadnutí, ktoré sa v týchto dňoch koná v New-Yorku, sa diskutuje o aktuálnych problémoch, s ktorými sa potýkajú ženy, vrátane rodovo podmienenej diskriminácie a násilia. Ako vyhlásil vo štvrtok Jevgenij Zagajnov, Rusko "je ochotné podeliť sa o svoje skúsenosti s riešením genderových problémov, poučiť sa z pozitívnej praxe iných krajín a spolupracovať s medzinárodným spoločenstvom vo všetkých otázkach týkajúcich sa zlepšenia postavenia žien."

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 484x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 658x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 526x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 774x 👤eugenius
,