asfasdf ×

NázorObčana.sk

Marine Le Penová: „Nešla som do Moskvy pre Putinove rady. Nie som Macron a Fillon, ktorí chodievajú za Merkelovou pre rady“

 Aktuality

Kandidátka na francúzskeho prezidenta Marine Le Penová v rozhovore pre francúzsku rozhlasovú stanicu Europe 1 odpovedala na štipľavé otázky novinára, prečo cestovala do Moskvy, a dala veci na správnu mieru.

29 Marec
2017 21:31:46

 

Foto: Facebook

Jej spolubesedník hneď začal zostra a pokúšal sa svojim spôsobom ponížiť Le Penovú, keď hneď v úvode ju fakticky priamo obvinil z toho, že bola v Moskve zobrať Putina o radu. Le Penová oponovala, že na rozdiel od svojich súperov, ktorí stále behajú za Merkelovou, nebola pýtať sa na radu, ale porozprávať sa o spolupráci.


Akú radu vám dal Vladimír Putin počas vášho stretnutia v Moskve v piatok?


 Nešla som pre radu. Nie som Macron alebo Fillon, ktorí utekajú za Merkelovou pre rady. Išla som do Moskvy, aby sme sa porozprávali o problematike terorizmu a situácii v boji proti terorizmu. Hovorili sme o tom, že veľké štáty by mali spolupracovať v boji proti islamskému  fundamentalizmu. Pred troma dňami bola som v Čadu, kde som sa taktiež stretla s prezidentom Idrissom Debym. Aj s nim sme diskutovali o podobných problémoch, pretože, opakujem, považujem za nutné, aby sme vytvorili úniu štátov, ktorá bude viesť totálny boj proti islamskému terorizmu. To je jediný spôsob, ako zachovať naše krajiny. Ale v každom prípade, samozrejme, treba riešiť bezpečnostné problémy, ktoré v súčasnosti existujú vo Francúzsku. A v súčasnosti ich riešenie je na mŕtvom bode.
 
V každom prípade sa zdá, že vás Putin prijal s priazňou. Čo si myslíte, môžeme to považovať za náznak dobrej vôle vo vzťahu k vám? Keď sa k vám obrátil, dokonca   povedal: „Reprezentujete veľmi rýchlo sa rozvíjajúce spektrum európskych politických síl.“ Je to znamenie priazne.
 
Ospravedlňujem sa, ale myslím si, že mali by ste byť dokonale slepý, aby ste si nevšimol, že v súčasnosti, a to nielen v Európe, ale na celom svete došlo k skutočnému návratu k národným štátom. Došlo k návratu národov a návratu národného štátu. K návratu k primeranému  protekcionizmu v rôznych jeho formách, k návratu k vlastenectvu v ekonomike. Takto sa rozhodli britskí voliči, túto voľbu urobili americkí voliči. Túto voľbu urobili indickí voliči, pretože pán Modi sa taktiež pridržuje tejto politickej línii. Skutočne verím, že spomedzi účastníkov francúzskej volebnej kampane mám najviac príležitostí hovoriť o tomto novom svete. My sme tí, ktorí sa zaviazali k demokracii, princípu vlády ľudu, myšlienke ukončenia nekontrolovateľného voľného obchodu a nekontrolovanej globalizácie. Čiastočne sa rozprávame rovnakou rečou.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1930x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2482x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2271x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 2031x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,