asfasdf ×

NázorObčana.sk

Natália Poklonskaja začala užšiu spoluprácu s moskovskou nemocnicou, kde liečia malých pacientov z Donbasu a Krymu

 Aktuality

Jedna z najkrásnejších a najpopulárnejších političiek v Rusku, bývalá prokurátorka Krymu a v súčasnosti poslankyňa ruského parlamentu Natália Poklonsjaja navštívila detskú nemocnicu v Moskve. Nezavítala tam náhodne.

29 Marec
2017 21:33:08

 

Foto: Twitter Natália Poklonskaja

Natália Poklonskaja, ktorá pred niekoľkými dňami oslávila svoje 37 narodeniny, zavítala do moskovskej Detskej mestskej klinickej nemocnice Z. Bašľajevovej /bývalá Tušinská nemocnica/. Stretla s s vedením nemocnice a zdravotníckym personálom, oboznámila sa s prácou celého komplexu.

Hlavný lekár nemocnice Ismail Osmanov ponúkol jej, aby sa stala členkou predstavenstva tohto zdravotníckeho zariadenia. Natália Poklonskaja túto ponuku prijala. Prečo nadviazala spoluprácu práve s touto nemocnicou?  Ruská poslankyňa sama o tom napísala na svojej stránke v Twitteri:

„Detská mestská klinická nemocnica Z. Bašľajevovej /bývalá Tušinská/ je jednou z najväčších viacprofilových zariadení v Moskve. Je to jedna z tých nemocníc, kam na liečenie prichádzajú detí z Donbasu. V ostatných mesiacoch tu vyliečili viac ako 200 detí z území, kde pokračujú vojenské operácie. Vyliečili veľa tých najmenších detí, mnohí z ktorých mali tie alebo iné vážne problémy so srdcom. Liečia tu aj mojich milých krajanov z Krymu, ktorí potrebujú súrnu a vysoko profesionálnu pomoc. Hlavné je to, že žiadne tieto pacienti nie neplatia za liečenie. Je to veľmi šľachetné,“ napísala Natália Poklonskaja.    

Uviedla, že prijala ponuku vedenia nemocnice, aby sa stala členkou predstavenstva podniku a mohla mu lepšie pomáhať. Priznala, že na Kryme treba zrekonštruovať a zmodernizovať ešte veľa nemocníc a v súčasnosti niektorí pacienti musia cestovať do Moskvy alebo iných regiónov Ruska, kde im poskytujú vysoko kvalifikovanú pomoc.

„Verím, že onedlho dosť nákladná etapa rekonštrukcie a modernizácie krymských nemocníc sa skončí a na Kryme budú poskytovať zdravotnícku pomoc na tej vysokej úrovni, ako aj v iných regiónoch Ruska,“ uzatvára svoj komentár na Twitteri Natália Poklonskaja.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1310x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1828x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1742x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1543x 👤eugenius
,