asfasdf ×

NázorObčana.sk

Slávny krasokorčuliar Jevgenij Pľuščenko vyhlásil, že definitívne skončil profesionálnu kariéru a na Olympiádu 2018 nepôjde

 Aktuality

Legenda svetového krasokorčuľovania, slávny ruský športovec Jevgenij Pľuščenko v rozhovore pre televíznu stanicu Match TV vyhlásil, že definitívne skončil s profesionálnou kariérou, na Olympiáde 2018 sa nezúčastní a otvára vlastnú trénerskú školu.

02 Apríl
2017 12:42:56

 

Foto: Screenshot YouTube

Dvojnásobný olympijský šampión a trojnásobný majster sveta priznal, že sú v tom zdravotné problémy a to, že už má svoje roky a je mu ťažko súperiť s mladými súpermi. Pripomenul, že už absolvoval 15 operácií, poslednú na krku mal vlani. „Existuje predsa nejaká hranica. Vystupovať na piatej Olympiáde by bolo neuveriteľne ťažké. Už toho mám plné zuby,“ priznal športovec.

Zaspomínal si, že pred 10 rokmi exceloval zo štvoritými skokmi a dnes všetci vedúci krasokorčuliari majú vo svojom programu minimálne dva štvorité skoky. Povedal, že sa, samozrejme, s krasokorčuľovaním nelúči a bude pokračovať ako tréner. Nevylúčil, že na Olympiádu 2018 pôjde, ale už ako tréner alebo divák.

„Otváram vlastnú akadémiu, budeme pracovať  a robiť to, čo viem a čo ma baví. Ak si stihneme pripraviť schopných krasokorčuliarov v priebehu roku, tak na Olympiádu pôjdem ako tréner. Aj niekoľko športovcov z iných štátov sa už prihlásilo do mojej akadémie,“ prezradil Pľuščenko.

Oficiálne otvorenie krasokorčuliarskej akadémie 34-ročného Jevgenija Pľuščenka sa na západe Moskvy uskutoční už o pár dní – 5. apríla. Okrem prípravy krasokorčuliarov Pľuščenko bude aj naďalej sa zúčastňovať na exhibičných vystúpeniach. Prednedávnom začal hrať v ruskej „celebritnej“ hokejovej Nočnej lige /ruská NHL/ v mužstve „Ľadové vlci“.

Malú časť rozhovoru si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Konvoj slobody -hromadné protesty v Ottawe, Kanada

 

V sobotu, 29.01.2022 sa v hlavnom meste Kanady, Ottawe, priamo pred komplexom Parliament Hill, kde sídli zák...

📅30.01.2022 0 1105x 👤uzivatel

Rozmýšľate už nad letnou dovolenkou? Čo takto tieto destinácie?

 

Kam vyraziť v lete na dovolenku? Sú ľudia, ktorí túto otázku vôbec neriešia. Nie preto, že by nechodi...

📅30.01.2022 0 745x 👤PRclanky
,