asfasdf ×

NázorObčana.sk

Najnovšie informácie o výbuchu v petrohradskom metre: páchateľom môže byť rodák z Kirgizska

 Aktuality

Včera v noci a dnes ráno prichádzajú informácie o detailoch včerajšieho výbuchu v petrohradskom metre. Ruské bezpečnostné služby sú na stope páchateľa, aj keď ešte netvrdia, že presne vedia, kto zorganizoval teroristický čin.

05 Apríl
2017 08:19:19

 

Foto: TASR

Včera večer a ešte dnes ráno za možného páchateľa považovali občana Kazachstanu Maxima Aryševa, ktorý je od včerajšieho dňa nezvestný a na ktorého sa podobal muž zo záberov bezpečnostných kamier v metre, ktorý pravdepodobne spáchal teroristický čin.  Túto informáciu poprel zástupca predsedu Úradu štátnej bezpečnosti Kazachstanu Nurgali Bilisbekov.

Potvrdil, že Maxim Aryšev /nar. 1996/ v skutočnosti momentálne žije v Petrohrade a študuje v 3. ročníku Petrohradskej ekonomickej univerzity. Vyhlásil, že Aryšev nikdy sa nezúčastnil na žiadnych politických akciách a tajné služby nemajú informácie, že by mohol byť členom nejakej teroristickej skupiny. Predpokladá, že Maxim Aryšev sám sa stal obeťou včerajšieho výbuchu.

Tlačová služba ministerstva zahraničia Kazachstanu uviedla, že matka Maxima Aryševa z Almaty volala generálnemu konzulovi Kazachstanu do Petrohradu a oznámila, že sa nemôže dovolať synovi – jednoducho sa stratil. Ruské média uviedli, že Aryšev v Petrohrade žije so svojou priateľkou a skutočne nikdy sa nedostal do „oka“ tajných služieb. Generálny konzul Kazachstanu uviedol, že podľa predbežných informácií žiaden občan Kazachstanu počas výbuchu nezahynul a informácie o tom, kde sa v súčasnosti nachádza Maxim Aryšev, sa preverujú.

Pred niekoľkými minútami prišli správy, že možným páchateľom teroristického činu v Petrohrade je ruský občan, rodák z Kirgizska. Túto informáciu potvrdili aj bezpečnostné služby Kirgizska. Pre média to uviedol hovorca Úradu nacionálnej bezpečnosti Kirgizska Rachat Sulejmanov. Podrobnosti zatiaľ nie sú známe.

Samozrejme, sú to iba prvé verzie a pravda môže byť niekde inde. Vyšetrovanie pokračuje. V súčasnosti je známe, že počas výbuchu zahynulo 11 ľudí, 45 sú v nemocniciach, niektorí sú v ťažkom stave. V Petrohrade od dnešného dňa vyhlásili trojdňový smútok.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1086x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 821x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 955x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Protiruská hystéria na Západe narastá. A ten nárast má v danej situácii podobu nátlaku vyvíjaného na elitu“

 

V ďalšej relácii „Otázky a odpovede“ ruský politológ Valerij Pjakin väčší priestor na začiatku ...

📅05.12.2018 0 1269x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,