asfasdf ×

NázorObčana.sk

Contra Magazin: „Moskva a Peking dusia dolár“

 Aktuality

Ako je známe, vojny pokračujú nielen na frontoch v rôznych lokalitách sveta, ale aj na finančných frontoch. Jednej z takých vojen – skutočne svetovej a v súčasnosti najväčšej – sa vo svojom článku venuje Marco Maier v nemeckom Contra Magazine.

06 Apríl
2017 19:29:01

 

Foto: Screenshot Contra Magazin

„Možno postupujúc trochu pomalšie, ale predsa Rusko a Čína sa snažia vyradiť americký dolár z hry,“ uvádza nemecký novinár podstatu veci a pokračuje: „Vzhľadom na úzku hospodársku, finančnú a geopolitickú spoluprácu Moskva a Peking dokážu vytvoriť  podmienky pre nové globálne štandardy a tým ukončiť súčasnú dominanciu Washingtonu a  amerického doláru,“ zdôrazňuje Marco Maier.Pripomína, že napríklad 14. marca Ruská Banka otvorila svoju prvú zámorskú pobočku v histórii. A, samozrejme, kde? Nebola to náhoda, že pobočku otvorila práve v Číne. Podľa čínskeho denníku South China Morning Post, je tento krok súčasťou dohody medzi Ruskom a Čínou, ktorej cieľom je vytvorenie stabilnejších hospodárskych vzťahov,“ podčiarkuje.

„Okrem toho obidve krajiny sa snažia zmierniť import zlata z Ruska do Číny. Analytici poukazujú na to, že v Pekingu, presne tak, ako aj v Moskve, majú „silný hlad“ po zlate a to môže zapríčiniť vytvorenie novej – zlatej meny, ktorá v budúcnosti môže nahradiť utrápený,  ničený krízami, peňažný systém. To znamená, že dolár bude mať obrovské problémy a iba ťažko si  udrží svoje súčasné dominantné postavenie. Prinajmenšom Spojené štáty už nedokážu pokračovať vo svojom parazitickom spôsobe života,“ domnieva sa novinár.


„Ako vidíme, k útoku na americký dolár dochádza hneď na niekoľkých úrovniach. Ak sa k  Rusku a Číne pripojí ešte niekoľko ďalších krajín, doláru úplne dôjde kyslík. To zapríčiní to, že Washington bude mať oveľa menej príležitostí, aby mohol ovplyvňovať geopolitickú situáciu. V súčasnom období teda celkom reálne môžeme hovoriť o tom, že Moskva a Peking premyslene neutralizujú dolár: možno pomaly, ale isto,“ uzatvára svoj komentár v nemeckom Contra magazin novinár Marco Maier.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(8 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 499x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 679x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 537x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 784x 👤eugenius
,