asfasdf ×

NázorObčana.sk

Contra Magazin: „Moskva a Peking dusia dolár“

 Aktuality

Ako je známe, vojny pokračujú nielen na frontoch v rôznych lokalitách sveta, ale aj na finančných frontoch. Jednej z takých vojen – skutočne svetovej a v súčasnosti najväčšej – sa vo svojom článku venuje Marco Maier v nemeckom Contra Magazine.

06 Apríl
2017 19:29:01

 

Foto: Screenshot Contra Magazin

„Možno postupujúc trochu pomalšie, ale predsa Rusko a Čína sa snažia vyradiť americký dolár z hry,“ uvádza nemecký novinár podstatu veci a pokračuje: „Vzhľadom na úzku hospodársku, finančnú a geopolitickú spoluprácu Moskva a Peking dokážu vytvoriť  podmienky pre nové globálne štandardy a tým ukončiť súčasnú dominanciu Washingtonu a  amerického doláru,“ zdôrazňuje Marco Maier.Pripomína, že napríklad 14. marca Ruská Banka otvorila svoju prvú zámorskú pobočku v histórii. A, samozrejme, kde? Nebola to náhoda, že pobočku otvorila práve v Číne. Podľa čínskeho denníku South China Morning Post, je tento krok súčasťou dohody medzi Ruskom a Čínou, ktorej cieľom je vytvorenie stabilnejších hospodárskych vzťahov,“ podčiarkuje.

„Okrem toho obidve krajiny sa snažia zmierniť import zlata z Ruska do Číny. Analytici poukazujú na to, že v Pekingu, presne tak, ako aj v Moskve, majú „silný hlad“ po zlate a to môže zapríčiniť vytvorenie novej – zlatej meny, ktorá v budúcnosti môže nahradiť utrápený,  ničený krízami, peňažný systém. To znamená, že dolár bude mať obrovské problémy a iba ťažko si  udrží svoje súčasné dominantné postavenie. Prinajmenšom Spojené štáty už nedokážu pokračovať vo svojom parazitickom spôsobe života,“ domnieva sa novinár.


„Ako vidíme, k útoku na americký dolár dochádza hneď na niekoľkých úrovniach. Ak sa k  Rusku a Číne pripojí ešte niekoľko ďalších krajín, doláru úplne dôjde kyslík. To zapríčiní to, že Washington bude mať oveľa menej príležitostí, aby mohol ovplyvňovať geopolitickú situáciu. V súčasnom období teda celkom reálne môžeme hovoriť o tom, že Moskva a Peking premyslene neutralizujú dolár: možno pomaly, ale isto,“ uzatvára svoj komentár v nemeckom Contra magazin novinár Marco Maier.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(8 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1117x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1044x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 986x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1854x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,