asfasdf ×

NázorObčana.sk

Srbsko, krajania: Mesto Nový Sad bude Európskym mládežníckym hlavným mestom v r. 2019. Súbeh pre 20 nových dobrovoľníkov do tímu OPENS2019

 Aktuality

Mesto Nový Sad bude Európskym mládežníckym hlavným mestom v roku 2019. Tomuto veľkému víťazstvu mladých Nového Sadu prispel aj tím 20 mladých dobrovoľníkov, ktorí počas celého minulého roka účinkovali v aktivitách tohto projektu.

08 Apríl
2017 07:49:24

 

Foto: opens2019.rs

Preto iniciatíva OPENS rozširuje tím dobrovoľníkov a otvára súbeh pre nových 20 na nadchádzajúce aktivity.

Súbeh je vypísaný

Na 20 nových dobrovoľníckych pozícii v tíme OPENS dobrovoľníkov vypísali súbeh 3. apríla. Dobrovoľníci budú po výbere a rozhovore s mládežníckymi pracovníkmi a predstaviteľmi OPENS tímu rozdelení na veľmi zaujímavé pozície, v prvom rade v rámci promo tímu a edukačného tímu, ako aj tímu dobrovoľníkov pre verejné akcie. Uzávierka prihlášok je 11. apríla, do 17h a po výbere a všetci prihlásení budú oboznámení o výsledkoch najneskôr do 20. apríla, do 17h.

Kto sa môže prihlásiť?

Prihlásiť sa môžu mladí z Nového Sadu a okolia, ktorí majú medzi 15 a 30 rokov a majú záujem o angažovanie v tomto projekte. Na oplátku budú mať príležitosť tráviť čas s rovesníkmi, získať nové vedomosti a zručnosti, prispieť vlastnému rozvoju a rozvoju svojho lokálneho spoločenstva.

V ďalšom období sa očakáva rad aktivít, začínajúc druhým OPENS dňom, veľkej udalosti, ktorý bude organizovaný 22. apríla v Deň planéty Zem, cez rad zaujímavých dielní a udalostí, ktoré sa budú realizovať v Mládežníckom klube OPENS-u (ktorý je otvorený 14. októbra v Čínskej štvrti, na Bulvári despotu Stefana 5), po oboznamovanie rovesníkov, študentov a stredoškolákov, ako aj celú verejnosť, že sa Nový Sad stal OPE 2019 a čo to znamená, prostredníctvom veľkého počtu verejných akcií, prezentácií a udalostí.

OPENS 2019

Nový Sad – Európske mládežnícke hlavné mesto 2019 (OPENS2019) má za cieľ podporiť mladých ľudí stať sa proaktívnymi iniciátormi pozitívnych zmien a inovačných nápadov v spoločnosti, ako v Novom Sade, tak aj na národnej, regionálnej a medzinárodnej úrovni. Kandidovanie mesta Nový Sad pre Európske mládežnícke hlavné mesto je výzva pre mladých, aby sa aktívne zúčastnili vo vlastnom rozvoji a budovaniu vlastnej nezávislosti. Preto je mottom kandidovania „Opening doors“.

Prihlášku a viac informácií nájdete tu: http://www.opens2019.rs/sr/zelis-da-volontiras/

Danuška Berediová

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 502x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 449x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 691x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 970x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,