asfasdf ×

NázorObčana.sk

Srbsko, krajania: Nový koncept Veľtrhu turizmu s pomocou odbornej verejnosti

 Aktuality

Novosadský veľtrh si tohto roku pripomína významné jubileum – 50. narodeniny veľtrhu LORIST – veľtrhov lovu, rybolovu, športu a turizmu.

09 Apríl
2017 18:30:13

 

Na snímke: Zľava: Generálny riaditeľ Novosadského veľtrhu Slobodan Cvetković a primátor Nového Sadu Miloš Vučević

Foto: Danuška Berediová

V Master stredisku 6. apríla bolo ustanovujúce zasadnutie, ktorému predsedal primátor Nového Sadu Miloš Vučević. Stretlo sa okolo 20 odborníkov z rôznych oblastí, aby vytvorili nový koncept Veľtrhu turizmu, ktorý sa uskutoční od 5. do 7. októbra.

V súlade s objemom a dôležitosťou nadchádzajúcich prác na realizácii konceptu, vytvorená je Rada Veľtrhu turizmu, v ktorej sa okrem predstaviteľov republikovej, pokrajinskej a mestskej administrácii, nachádzajú aj eminentní experti v oblasti turizmu, ako aj reprezentanti inštitúcií, fondov, profesijných združení a organizácií, univerzít, fakúlt a vysokých škôl.

Zapojili stakeholderov

Podľa slov Miloša Vučevića, Veľtrh urobil dobrý a smelý ťah poradiť sa s odbornou verejnosťou v organizovaní Veľtrhu turizmu. “Novosadský veľtrh by mal využiť 2 európske tituly (Európske hlavné mesto kultúry a Európske mládežnícke hlavné mesto), ktoré by mohli byť light motívom v nadchádzajúcich rokoch, potom je to Exit, ktorý je svetovým brandom, ako aj Dunajskú stratégiu a spoluprácu regiónov. Veľtrh sa musí dobre umiestniť v jesennom termíne, v ktorom sa koná a ktorý by sa nemal meniť. Turizmus trvá 365 dní a nemôžeme sa spoliehať iba na letnú sezónu,” povedal Vučević.

“Rozhodli sme sa organizovať Organizačné výbory a zapojiť tzv. stakeholderov a s nimi koncipovať jedno moderné veľtrhové podujatie, ktoré by malo Novosadský veľtrh vrátiť na mapku vážnych a atraktívnych veľtrhových podujatí v oblasti turizmu,” uzavrel Slobodan Cvetković.

Sila zážitku

Jubilejný Veľtrh turizmu sa uskutoční od 5. do 7. októbra. Aby sa zabezpečila stabilita konceptu a vytvorila možnosť pre inovácie, s mottom SILA ZÁŽITKU, tohto roku, Veľtrh turizmu rozvíja niekoľko kľúčových segmentov, medzi ktorými sú: Región-partner; Dni kariéry v turizme; Pracovné stretnutia (B2B); Medzinárodná gastro – súťaž žiakov turistických škôl, s názvom Gastro – výzva; Médiá pre turizmus a médiá o turizme.

Vzťah veľtrhov venovaných prírode a človeku aj tohto roku bude upevnená prelínaním udalostí. Od 30. septembra do 7. októbra, časť veľtrhov LORIST budú tvoriť segmenty venované lovu, rybolovu, záhradníctvu, ekológii a súčasne s Veľtrhom turizmu bude usporiadaný Veľtrh športu a jazdectva.

Danuška Berediová

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1857x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2412x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2213x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1986x 👤eugenius
,