asfasdf ×

NázorObčana.sk

V Londýne protestovali proti americkému bombardovaniu v Sýrii. Demonštranti žiadali, aby USA dali ruky preč od Sýrie, Venezuely a Ukrajiny

 Aktuality

V Londýne sa v piatok uskutočnila protestná akcia proti americkému bombardovaniu v Sýrii a vyvolávaniu Spojenými štátmi vojnových konfliktov. Demonštráciu zorganizovala známa protivojnová občianska organizácia Stop the War Coalition.

09 Apríl
2017 18:33:58

 

Foto: Screenshot YouTube

Demonštranti protestovali proti tomu, že americké letectvo na rozkaz prezidenta Donalda Trumpa zbombardovalo sýrsku leteckú základňu Al-Shayrat. Protestujúci prešli ulicami Londýnu, prechádzali aj okolo budovy britského parlamentu na ulici Whitehall a potom pred bránami sídla britskej premiérky Theresy Mayovej na Downing street zorganizovali míting.  Protestovali proti tomu, že britská vláda podporila zločinecký raketový útok USA na Sýriu.


Jeden z organizátorov protestnej akcie pre média povedal: „Táto vojna sa určite skončí politickým rozhodnutím. Skončí sa rokovaniami. Otázkou však je, či sa to stane skôr alebo neskôr. Samozrejme, chceme, aby sa to stalo čo najskôr. Sme proti akejkoľvek zahraničnej intervencii. Chceme, aby USA, Rusko, Británia, Saudská Arábia opustili Sýriu z jedného jednoduchého dôvodu. Zabránenie intervencii iných štátov v Sýrii otvorí možnosť na politické urovnanie konfliktu,“ podčiarkol.

Demonštranti ostro kritizovali konanie britskej vlády a prízvukovali, že pre britskú premiérku je to hanba, že otvorene podporila útoky USA v Sýrii. Mávali plagátmi a transparentmi: „Stop bombardovaniu Sýrie“, „Rusky preč od Sýrie, Venezuely, Ukrajiny“, „Prestaňte financovať konflikty“,  „V mene humanity odmietame akceptovať fašistickú Ameriku“ a pod.

Niektoré britské média poukazujú na podozrivo podobný scenár „mierumilovných akcií“ USA v Iraku a Sýrii: zámienkou vojny v Iraku boli údajne iracké chemické zbrane, ktoré sa nikdy nenašli, a zámienkou bombardovania Sýrie bol údajný útok Asadovej armády, ktorá mala použiť chemické zbrane. V oboch prípadoch – nie sú žiadne dôkazy, ale Spojené štáty napadli suverénne štáty a zabíjali ich obyvateľov.

Niektorí triezvejšie mysliaci britskí novinári a analytici uvádzajú, že by bolo choré myslieť, že Bašar Asad použil chemické zbrane proti civilistom alebo aj proti svojim nepriateľom: v tejto mimoriadne ťažkej situácii by takto proti sebe poštval celý svet a stratil by aj posledných priateľov, ktorí ho podporujú – Rusko, Irán a pod.

Preto menší počet britských  analytikov a novinárov sa predsa domnieva, že to bola provokácia nepriateľov Asada, ktorá mala očierniť ho v očiach svetovej verejnosti a vyprovokovať tvrdý útok, ktorý vlastne zrealizovali Američania. Prízvukujú, že sa americký  prezident „tak trochu“ poponáhľal, hystericky reagoval na prvé ničím nepodložené správy a nariadil bombardovanie. Podčiarkujú, že aj keď okolnosti použitia chemických zbraní v Sýrii sú veľmi podozrivé a celý incident by mal byť riadne vyšetrený, už dnes je jasné, že Asadoví vojaci chemické zbrane nepoužili a bol to niekto iný...  

Videá si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(9 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1451x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1980x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1876x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1649x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,