asfasdf ×

NázorObčana.sk

Srbsko, krajania: Výstava Márnosť malých rozdielov Graysona Perryho v Novom Sade

 Aktuality

V Múzeu súčasného umenia Vojvodiny 7. apríla otvorili výstavu Márnosť malých rozdielov Graysona Perryho, za prítomnosti veľkého počtu hostí, ako aj predstaviteľov inštitúcií, ktoré organizovali a podporili výstavu.

10 Apríl
2017 19:32:04

Na snímke: Otvorenie výstavy (zľava): Ivan Ɖoković, Clare Searsová, Radovan Jokić a Denis Keefe.

Foto: Danuška Berediová

Ide o výstavu jedného z najznámejších súčasných umelcov Veľkej Británie, držiteľa prestížnej Turnerovej ceny, ktorého diela sú od 7. apríla do 20. mája po prvý krát predstavené obecenstvu v Srbsku.

Výstavu otvoril britský veľvyslanec v Belehrade Denis Keefe, a prítomným sa prihovoril aj podpredseda Pokrajinskej vlády Ivan Ɖoković, riaditeľka British Council-u pre Západný Balkán Clare Searsová a úradujúci riaditeľ Múzea súčasného umenia Vojvodiny Radovan Jokić.

Po veľkom úspechu výstavu Nové náboženstvo Damiena Hirsta, touto výstavou British council pokračuje so spoluprácou s múzeami v regióne, aby predstavil to najlepšie z britského súčasného umenia.

Márnosť malých rozdielov

Výstava Márnosť malých rozdielov obsahuje šesť tapisérii veľkého formátu, ktoré sú inšpirované cyklom obrazov Život samopašníka Williama Hogartha. Tapisérie sledujú život vymyslenej postavy Tima Rakewella – od ranného detstva, cez dospievajúce dni, až po jeho smrť v autonehode. Tapisérie sú bohaté obsahom, detailmi a farbou a znázorňujú mnoho excentrickosti a jedinečnosti, ktorá sa viaže za život vo Veľkej Británii – od dizajnu interiéru po britskú kuchyňu, politické protesty a klebety o známych osobnostiach.

Grayson Perry – Kler

Grayson Perry je jeden z najznámejších britských umelcov súčasného umenia svojej generácie, známy podľa keramiky, skulptúry, kresby, grafiky a tapisérie, ako aj pre nekonvenčnú rodovú identitu a excentrické, ženské alter-ego Kler. Nositeľom je prestížnej Turnerovej ceny pre rok 2003, ktorú prijal oblečený ako žena, Kler.

Britich Council a Múzeum súčasného umenia Vojvodiny realizujú výstavu a podporujú ju Ministerstvo kultúry Republiky Srbsko, Pokrajinský sekretariát pre kultúru, verejné informovanie a vzťahy s náboženskými spoločnosťami, Správa pre kultúru Mesta Nový Sad a spoločnosť KPMG.

Danuška Berediová

Ilustračné video výstavy vo Victoria Art Gallerysi si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 484x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 658x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 526x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 774x 👤eugenius
,