asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ruský premiér Dmitrij Medvedev: „Spojené štáty spustili raketový útok na Sýriu „na hranici bojových stretov s Ruskom“

 Aktuality

V Kremli vyjadrujú veľkú nespokojnosť s najnovším americkým útokom v Sýrii. Ruský premiér Dmitrij Medvedev uviedol, že tento útok priviedol USA a Rusko „úplne na hranicu“ vzájomného vojenského stretu.

11 Apríl
2017 19:32:16

 

Foto: Facebook

„Spojené štáty  spustili raketový útok na Sýriu  „na hranici bojových stretov s Ruskom“, je to porušenie ako medzinárodného práva, tak aj vlastných procedúr, platných v Spojených štátoch,“ vyhlásil ruský premiér Dmitrij Medvedev.  

„Namiesto všeobecne rozšírenej tézy o spoločnom boji s hlavným nepriateľom – Islamským štátom, administratíva Donalda Trumpa dokázala, že bude viesť zúrivý boj s legitímnou vládou Sýrie. V hrubom rozpore s normami medzinárodného práva, bez súhlasu OSN. Porušila vlastné procedúry, ktoré vyžadujú  vopred  informovať Kongres o vojenskej operácii, ktorá nesúvisí s napadnutím Spojených štátov“, napísal na svojej facebookovej stránke.

Podľa slov Dmitrija Medvedeva, „zvyšok predvolebnej hmly sa rozplynul“. Podčiarkol: „Nikto nepripisuje veľkú vážnosť  predvolebným sľubom, ale predsa len existujú akési medze slušnosti.  Za nimi nasleduje absolútna nedôvera.  Čo nás nesmierne zarmucuje, lebo to načisto  pošramotilo naše vzťahy. Ale, samozrejme,  potešilo teroristov“, prízvukoval.

 „ Svojou vojenskou operáciou administratíva D. Trumpa dokázala svoju  nesamostatnosť a závislosť od mienky  washingtonského establishmentu, ktorý ostro kritizoval v inauguračnej reči nový prezident. Bezprostredne po jeho zvolení som spozoroval, že všetko bude závisieť od toho, ako rýchlo zlomí existujúca mašinéria moci predvolebnú orientáciu. Stačilo jej na to dva  a pol mesiaca“, zdôraznil v závere svojho komentáru ruský premiér Dmitrij Medvedev.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

93 %
(15 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:
tivodul, 11.04.2017, 21:12:48 2 0
ESTaébáci okolo Washingtonu chcú 3. svetovú za každú cenu. Milne tvrdia, že sa ich to týkať nebude. V 3. neostane kameň na kameni, Severoamerický kontinent to roztrtne na 3 časti, ohnivý drak naprieč kontinentom sa prebudí, Yellostovnská megakaldera roztrhnutie dokončí zemetraseniami o 7-8°Richterovej škály. Horotvorné sily zemetrasení zmení planétu na nepoznanie. Nová doba ľadová a kamenná ako po poslednej atómovej vojne medzi Starodávnou Indiou/ MAHARADŽASTÁNOM a Stredoafrickým kráľovstvom DOG
  • 1

O autorovi

eugenius


Podobné články

Rozmýšľate už nad letnou dovolenkou? Čo takto tieto destinácie?

 

Kam vyraziť v lete na dovolenku? Sú ľudia, ktorí túto otázku vôbec neriešia. Nie preto, že by nechodi...

📅30.01.2022 0 1315x 👤PRclanky
,