asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ruské ministerstvo zahraničia vysvetlilo, čo Moskva očakáva od dnešnej návštevy ministra zahraničných vecí USA Rexa Tillersona

 Aktuality

Dnes a zajtra v Moskve na pracovnej návšteve bude minister zahraničia USA Rex Tillerson. Bude to jeho prvá návšteva Ruska vo funkcii šéfas zahranično-politického rezortu administrácie Donalda Trumpa.

11 Apríl
2017 19:33:19

 

Foto: Facebook

Príde v období, keď sa vzťahy medzi USA a Ruskom sa zhoršili – aj kvôli nedávnemu americkému bombardovaniu v Sýrii. V tejto súvislosti ruské ministerstva zahraničia pripomenulo, že „v posledných rokoch boli z iniciatívy bývalej washingtonskej vlády rusko-americké vzťahy v hlbokej kríze.“

„Pozitívne hodnotíme prejavenú snahu nového vedenia USA zmeniť situáciu k lepšiemu, ale vychádzame z toho, že vynášať úsudky bude treba na základe reálnych vecí. Čo sa nás týka, sme otvorení vzájomnej spolupráci v rozličných oblastiach na základe rovnosti, nezasahovania do vnútorných záležitostí a rešpektovania vzájomných záujmov.

Predpokladá sa, že v priebehu rokovaní minister zahraničných vecí Ruskej federácie S. V. Lavrov a minister zahraničných vecí R. Tillerson prediskutujú aktuálne otázky medzinárodnej bezpečnosti, ktoré stoja pred svetovým spoločenstvom a ktoré si vyžadujú spoločné úsilie oboch krajín. Patrí k nim boj s terorizmom, najmä s ISIS a druhými teroristickými zoskupeniami, ktoré obsadili časť územia Sýrie, urovnanie sýrskeho, palestínsko-izraelského, jemenského, líbyjského, afganského a ďalších konfliktov, zmiernenie napätia na Kórejskom polostrove.

Neobídu ani situáciu v Ukrajine s dôrazom na to, že Kyjev musí plniť svoje povinnosti vyplývajúce z Minských dohôd. Možno dôjde aj na diskusiu o kontrole zbrojenia. Rokovania sa budú týkať nevyhnutnosti odstránenia početných rušivých momentov bilaterálnej sféry vzťahov, takých, ako je zatýkanie občanov Ruska americkými výzvednými službami v tretích krajinách, porušovanie práv ruských adoptovaných detí v Spojených štátoch, vytváranie umelých komplikácií našim diplomatom pri výkone ich služobných povinností.

Dôležitý význam má tiež rozšírenie obchodno-investičných vzťahov, rozvoj kultúrnych, vedeckých, športových a iných výmen. Očakávame, že návšteva nového ministra zahraničných vecí USA pomôže rusko-americkým vzťahom prejsť na cestu trvalého rozvoja, umožní zvýšiť úroveň vzájomného pochopenia. Toto by zodpovedalo záujmom nielen našich národov, ale celého sveta, prispelo by to k upevneniu globálnej stability,“ uvádza sa vo vyhlásení ruského ministerstva zahraničných vecí.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 2133x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2699x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2455x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 2210x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,