asfasdf ×

NázorObčana.sk

Mária Zacharovová: „Facebook zablokoval oficiálnu stránku ruského veľvyslanectva na Slovensku a zachoval podvrhnutý account“

 Aktuality

Pomaly pred 100 rokmi „deduško“ Lenin vyhlásil: „Socialistická revolúcia, o nutnosti ktorej hovorili boľševici, sa uskutočnila...“ A ako je to dnes? Cenzúra, podvrhy a hon na bosorky, na ktoré sme upozorňovali verejnosť, sa začali...

20 Apríl
2017 19:22:11

 

Foto: Screenshot YouTube

Tvrdá cenzúra a hon na bosorky nás na Slovensku ešte len čakajú, ale v šírom svete sa to už začalo. Ako prvé zaúradovali sociálne siete. Začali poľovať na „ruské bosorky“. Na sociálnych sieťach sa veselo vyskytujú falošné stránky ruských diplomatických misií a zastupiteľstiev. Majitelia a prevádzkovatelia týchto stránok by mali teda zakročiť? Veď aj zakročili – ale svojským spôsobom: falošné podvodné stránky nechajú fungovať, ale naopak blokujú oficiálne stránky ruských diplomatických úradov.

Najnovšie Facebook zablokoval dve oficiálne stránky veľvyslanectiev Ruska - na Slovensku a v Česku. Na toto podivné správanie sa Facebooku na oficiálnej tlačovke reagovala hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Mária Zacharovová. Porovnala to s inými druhmi „hybridnej agresie“ voči Rusku.

„Nadväzne na informačnú agresiu proti našej krajine sa postupne posúvame k ešte zložitejšiemu problému. V poslednom období sú častejšie prípady zriadenia „fake“ webových stránok ruských diplomatických misií v sociálnych sieťach, konkrétne vo Facebook. Tento druh falošných stránok sa týka našich zastupiteľských úradov v Českej republike aj na Slovensku. Na týchto stránkach sa šíria materiály provokatívne, zavádzajúce  užívateľov sociálnych sietí. Sú venované témam, ktoré sa dostávajú do centra pozornosti užívateľov. Treba si všimnúť vysokú profesijnú úroveň týchto podvádzajúcich accountov. To je len začiatok prípadu. Najzaujímavejšie má prísť.

Namiesto toho, aby po náležitom upozornení zablokovali falošné stránky, správca a moderátori urobili pravý opak: sociálna sieť Facebook zablokovala oficiálnu stránku ruského veľvyslanectva na Slovensku pri zachovaní podvrhnutého accountu, tvorcom ktorého sú nezistení počítačoví hackeri.

Považujeme tieto postupy za ďalší  krok informačného útoku na našu krajinu. To je k otázke o hackeroch, vplyvu, o informačnej agresivite a informačných vojnách, provokáciách atď. Výskyt takýchto fakových stránok hodnotíme v kontexte nového kola informačnej agresie najmä zo strany Západu. Odporúčame užívateľom, aby boli ostražití a to nielen v súvislosti s informáciami, ktoré sú šírené cez accounty ruských veľvyslanectiev a vládnych agentúr, ale aby boli veľmi pozorní všeobecne, pretože vaše osobné accounty a accounty vašich spoločností môžu byť zdvojované a užívatelia môžu byť uvedení do omylu. Taký osud môže postihnúť viacerých užívateľov.

Vzhľadom na to, že v Rusku nie je zastúpenie Facebooku, ministerstvo zahraničných vecí Ruska podalo všetky materiály o uvedených skutočnostiach do Roskomnadzoru  (Federálna služba pre dohľad v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masovej komunikácie). Samozrejme, že logika nám napovedala aj napovedá, že žiadosti tohto druhu treba adresovať americkému úradu spoločnosti Facebook,“ uzavrela svoje vyhlásenie hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Mária Zacharovová.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 997x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1528x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1495x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1303x 👤eugenius
,