asfasdf ×

NázorObčana.sk

The Daily Mail: Rusko a Čína poslali vojska ku hranici s KĽDR, aby v prípade útoku USA na túto krajinu vojaci zastavili prílev miliónov utečencov

 Aktuality

Britský tabloid The Daily Mail zverejnil správu, že ruský prezident Vladimír Putin poslal vojska a vojenskú techniku na hranicu s KĽDR. Pripomenul, že iba pár dní predtým aj Čína poslala na hranicu s KĽDR 150 tisíc vojakov.

21 Apríl
2017 21:14:39

 

Foto: Screenshot The Daily Mail

The Daily Mail tieto novinky vysvetľuje tým, že USA môžu zaútočiť na Severnú Kóreu a Rusko a Čína sa v tejto súvislosti obávajú, že milióny severokórejských utečencov budú cez hranice utekať do Ruska a Číny. Britský tabloid sa odvoláva aj na video, ktoré sa vo štvrtok objavilo na sociálnych sieťach a ktoré svedčí o tom, ako Rusko upevňuje 17-kilometrový úsek spoločnej hranice s KĽDR.

Na tomto videu sa uvádza, že tri vlaky s ruskou vojenskou technikou smerujú do Primorského kraja cez Chabarovsk, uvádzajú sa taktiež prelety vrtuľníkov a manévre obrnenej techniky. The Daily Mail poukazuje na to, že zástupca ruského vojenského velenia Alexander Gordejev /trochu opravíme britských kolegov – Alexander Gordejev je náčelník tlačovej služby Východného vojenského okruhu Ruska – pozn. aut./ odmietol uviesť príčiny presunu vojska a vojenskej techniky, informoval iba o tom, že prednedávnom sa v Zabajkalskom regióne skončili vojenské cvičenia.  

Morský prístav Vladivostok, kde podľa britského tabloidu, sú v súčasnosti sústredené ruské vojska a technika, sa nachádza vo vzdialenosti menej ako 150 kilometrov od hranice so Severnou Kóreou. Podľa ruského experta Konstantina Asmovola, experta Inštitútu Ďalekého východu, v prípade jadrového útoku USA na Severnú Kóreu rádioaktívny oblak zasiahne toto mesto už o 2 hodiny.

Našim čitateľom iba pripomenieme, že Čína má spoločnú 1416-kilometrovú hranicu so Severnou Kóreou. Rusko-severokórejská hranica má iba 39,4 km, z toho 22,1 km – morská hranica a na pevnine túto hranicu /17,3 km/ tvorí rieka Tumannaja /po slovensky Hmlistá, po čínsky Tumynjan, po kórejsky Tumangan/. Táto rieka tvorí aj dosť značnú časť čínsko-severokórejskej hranice.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 571x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 883x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1462x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 1135x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,