asfasdf ×

NázorObčana.sk

Švédsky premiér Stefan Löfven varoval „susedov“, aby sa nepokúšali obsadiť ostrov Gotland. Pohrozil, že „agresori“ budú mať veľké problémy

 Aktuality

„Každý vpád agresora na ostrov Gotland bude znamenať veľké problémy pre agresora,“ vyhlásil švédsky premiér Stefan Löfven počas návštevy tohto ostrova a inšpekcie švédskeho vojenského kontingentu, ktorý sa nachádza na Gotlande.

21 Apríl
2017 21:15:54

 

Foto: Screenshot Expressen.

Švédsky večerný denník – tabloid Expressen uvádza, že premiér a minister obrany Peter Hultqvist sa predovšetkým zaujímali o stav švédskeho vojenského kontingentu na ostrove. Porozprávali sa s vojenským velením, vojakmi a pilotmi stíhačiek. Okrem toho, ako uvádza Expressen, premiér a minister obrany si obzreli tank Stridsvagn 122.

„Vo svete je dosť napätá situácia. Sledujeme, čo sa deje na Ukrajine a v Baltickom mori. V súčasnosti Švédsko musí preukázať svoju rozhodnosť. Mienime brániť naše územie nezávislé od toho, kto nás napadne,“ vyhlásil Stefan Löfven.

Expressen prízvukuje, že sa táto návšteva uskutočnila v tom najvhodnejšom období. V lete v rámci remilitarizácie na ostrov príde vojenská skupina Gotland. Okrem toho minister obrany Peter Hultqvist poukázal na to, že rozmiestnenie dodatočných vojenských posíl na ostrove a upevnenie protivzdušnej obrany ostrova je to jasný signál, ktorý vysiela Švédsko všetkým svojim susedom.

Švédsky večerník prízvukuje, že premiér nešetril kritikou na Rusko. Pripomenul anexiu Krymu a vojnu s Gruzínskom. „Činnosť Ruska je základom súčasnej bezpečnostnej situácie v Európe. Rusko anektovalo Krym, porušilo medzinárodné právo. Taktiež Rusko je zodpovedné za vojnu v Gruzínsku, kde okupovalo niektoré oblasti. Taktiež pokračuje konflikt na Ukrajine a Rusko ovplyvňuje politiku bezpečnosti,“ podčiarkol.

Expressen prízvukuje, že premiér vyslal zrozumiteľný signál susedom, ak si zaumienia napadnúť Švédsko. „Budú si na to potom bolestivo spomínať. Bránime svoje územie. To znamená, že sem nik nezavíta bez pozvania. Preto potrebujeme silnú armádu a pevnú obranu,“ vyhlásil premiér. 

Večerník poznamenáva, že okrem premiéra a ministra obrany ostrov Gotland navštívil aj ďalší „hosť“ – na strelnicu blízko mesta Visby prišiel americký generál David G. Perkins, ktorý sa tiež stretol s velením vojenskej skupiny Gotland. „Gotland je to nepotopiteľná loď. Ostrov má strategický význam pre celý región. Pevná obrana v tomto regióne je dôležitá nielen pre Švédsko,“ podčiarkol  David G. Perkins.

Expressen pripomína, že americký generál sa ocitol na Gotlande iba niekoľko mesiacov pred veľkými jesennými vojenskými cvičeniami Aurora 2017, na ktorých okrem členských krajín  NATO sa zúčastní aj Švédsko. „Počas týchto cvičení Švédsko bude mať dôležitú úlohu,“ prízvukuje Expressen.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

17 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 477x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 646x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 520x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 768x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,