asfasdf ×

NázorObčana.sk

Sergej Riabkov: „Dôvera k misii Organizácie pre zákaz chemických zbraní klesá, práca jej odborníkov vyvoláva skepsu“

 Aktuality

Námestník ministra zahraničných vecí Ruska Sergej Riabkov na otázku TASS, či odborníci OPCW sú pripravení ísť z Turecka do Sýrie, odpovedal: „Dôvera k misii Organizácie pre zákaz chemických zbraní klesá, práca jej odborníkov vyvoláva skepsu.“

22 Apríl
2017 18:54:06

Foto: Facebook

„Spôsob, akým pracovali doteraz, nalaďuje nás veľmi skeptický,- zdôraznil. - Dôvera k ich činnosti stále klesá vzhľadom k tomu, že očividné skutočnosti sa ignorujú, popritom sa zhromažďujú informácie upravované v zhode s vopred stanovenými vlastnými závermi“. Riabkov zdôraznil, že Moskva podporuje skorú návštevu expertov OPCW do sýrskeho mesta Chán-Šajchún (provincia Idlib) a na letisko Šajrát (provincia Homs).

"Pokiaľ ide o akciu v teréne, ako viete, spoločne s vládou v Damasku dôsledne presadzujeme názor, že medzinárodná skupina expertov by mala čo najskôr, ako je to možné, navštíviť aj miesto chemického útoku v Chán-Šajchúne aj leteckú základňu Šajrát, ktorá bola objektom agresívneho útoku USA,“ povedal, odpovedajúc na otázku TASS.

Moskve nevyhovujú diaľkové metódy práce Misie OPCW pri vyšetrovaní incidentu v Chán-Šajchúne, zdôraznil Riabkov. „Považujeme závery, ktoré formulovala Misia o udalostiach v Sýrii, za politicky motivované, predpojaté a, minimálne, vyžadujúce si spresnenie,- zvlášť zvýraznil námestník ministra zahraničných vecí Ruskej federácie. – Nevyhovuje nám metóda diaľkového zberu informácie, kedy sa všetko čerpá z internetu, na diaľku sa vypočúvajú údajní svedkovia týchto udalostí“.

Rusko má záujem na zistenie pravdy pri vyšetrovaní údajného chemického útoku v sýrskom meste Chán Šajchún, povedal námestník ministra. „Logika je jasná. Ak, ako USA tvrdia, na základni Šajrát lietadla vyzbrojovali muníciou s toxickými látkami, tam muselo zostať zariadenie a zachované stopy,“ poznamenal. „Máme mimoriadny záujem o určenie pravdy a nemáme záujem o hry, ktoré pre svoje geopolitické záujmy pokračujú rozohrávať Spojené štáty, Británia, Francúzsko a ďalšie štáty. Máme záujem o čo najskoršiu návštevu Chán Šajchánu a leteckej základne Šajrát“.

Zasadnutie OPCW o incidente v sýrskom meste Chán Šajchán bude pokračovať 19. apríla, doteraz nie sú prijaté žiadne rozhodnutia o tejto otázke, oznámil Riabkov. „Mimoriadne zasadnutie OPCW začalo 13. apríla, nebolo ukončené, bolo prerušené. Teraz sú v Európe veľkonočné sviatky,“ vysvetlil, „Preto obnovenie zasadnutia OPCW bude v stredu 19. apríla“. „K žiadnemu rozhodnutiu sa zatiaľ nedospelo,“ ​dodal Sergej Riabkov.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 502x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 449x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 691x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 970x 👤eugenius
,