asfasdf ×

NázorObčana.sk

Sergej Riabkov: „Dôvera k misii Organizácie pre zákaz chemických zbraní klesá, práca jej odborníkov vyvoláva skepsu“

 Aktuality

Námestník ministra zahraničných vecí Ruska Sergej Riabkov na otázku TASS, či odborníci OPCW sú pripravení ísť z Turecka do Sýrie, odpovedal: „Dôvera k misii Organizácie pre zákaz chemických zbraní klesá, práca jej odborníkov vyvoláva skepsu.“

22 Apríl
2017 18:54:06

Foto: Facebook

„Spôsob, akým pracovali doteraz, nalaďuje nás veľmi skeptický,- zdôraznil. - Dôvera k ich činnosti stále klesá vzhľadom k tomu, že očividné skutočnosti sa ignorujú, popritom sa zhromažďujú informácie upravované v zhode s vopred stanovenými vlastnými závermi“. Riabkov zdôraznil, že Moskva podporuje skorú návštevu expertov OPCW do sýrskeho mesta Chán-Šajchún (provincia Idlib) a na letisko Šajrát (provincia Homs).

"Pokiaľ ide o akciu v teréne, ako viete, spoločne s vládou v Damasku dôsledne presadzujeme názor, že medzinárodná skupina expertov by mala čo najskôr, ako je to možné, navštíviť aj miesto chemického útoku v Chán-Šajchúne aj leteckú základňu Šajrát, ktorá bola objektom agresívneho útoku USA,“ povedal, odpovedajúc na otázku TASS.

Moskve nevyhovujú diaľkové metódy práce Misie OPCW pri vyšetrovaní incidentu v Chán-Šajchúne, zdôraznil Riabkov. „Považujeme závery, ktoré formulovala Misia o udalostiach v Sýrii, za politicky motivované, predpojaté a, minimálne, vyžadujúce si spresnenie,- zvlášť zvýraznil námestník ministra zahraničných vecí Ruskej federácie. – Nevyhovuje nám metóda diaľkového zberu informácie, kedy sa všetko čerpá z internetu, na diaľku sa vypočúvajú údajní svedkovia týchto udalostí“.

Rusko má záujem na zistenie pravdy pri vyšetrovaní údajného chemického útoku v sýrskom meste Chán Šajchún, povedal námestník ministra. „Logika je jasná. Ak, ako USA tvrdia, na základni Šajrát lietadla vyzbrojovali muníciou s toxickými látkami, tam muselo zostať zariadenie a zachované stopy,“ poznamenal. „Máme mimoriadny záujem o určenie pravdy a nemáme záujem o hry, ktoré pre svoje geopolitické záujmy pokračujú rozohrávať Spojené štáty, Británia, Francúzsko a ďalšie štáty. Máme záujem o čo najskoršiu návštevu Chán Šajchánu a leteckej základne Šajrát“.

Zasadnutie OPCW o incidente v sýrskom meste Chán Šajchán bude pokračovať 19. apríla, doteraz nie sú prijaté žiadne rozhodnutia o tejto otázke, oznámil Riabkov. „Mimoriadne zasadnutie OPCW začalo 13. apríla, nebolo ukončené, bolo prerušené. Teraz sú v Európe veľkonočné sviatky,“ vysvetlil, „Preto obnovenie zasadnutia OPCW bude v stredu 19. apríla“. „K žiadnemu rozhodnutiu sa zatiaľ nedospelo,“ ​dodal Sergej Riabkov.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1086x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 821x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 955x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Protiruská hystéria na Západe narastá. A ten nárast má v danej situácii podobu nátlaku vyvíjaného na elitu“

 

V ďalšej relácii „Otázky a odpovede“ ruský politológ Valerij Pjakin väčší priestor na začiatku ...

📅05.12.2018 0 1269x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,