asfasdf ×

NázorObčana.sk

Daily Sabah: Európska únia si môže vybrať – buď bezvízový režim s Tureckom alebo prílev miliónov migrantov z Blízkeho východu

 Aktuality

V máji Ankara predloží nový projekt dohody o bezvízovom režime s Európskou úniou. Ak Brusel neprijme podmienky Turecka, hrozí prílev miliónov migrantov z Blízkeho východu. Vyhlásil to turecký minister pre rokovania s EÚ Ömer Çelik.

25 Apríl
2017 19:41:30

 

Foto: Screenshot Daily Sabah

Našim čitateľom pripomenieme, že táto „jemná poznámka“ odznela z úst dosť kompetentnej osoby: Ömer Çelik presne pred 11 mesiacmi bol menovaný do funkcie ministra pre rokovania s EÚ a je hlavným „vyjednávačom“ s Bruselom vo veci vstupu Turecka do EÚ.

V rozhovore pre turecký denník Daily Sabah vyhlásil, že Turecko presne dodržiava dohody s EÚ vo veci zdržiavania prílevu migrantov z Blízkeho východu do EÚ. Poukázal na to, že dvojstranná dohoda o poskytnutí azylu utečencom bude predlžená iba v tom prípade, ak Brusel prijme podmienky Ankary. Prezradil, že nové návrhy Turecko predloží Bruselu už o niekoľko dní – v máji.

„Ak náš návrh bude prijatý, dohodu uzatvoríme v pozitívnom zmysle, ale v opačnom prípade existujúcu dohodu stopneme,“ prízvukoval. Daily Sabah pripomína, že vlani v marci EÚ a Turecko podpísali dohodu o zastavení prílevu migrantov cez ilegálne cesty v Egejskom mori. Ankara  podnikla tvrdé opatrenia voči ilegálnym prevádzačom a zlepšila podmienky pobytu 3 miliónov sýrskych utečencov v Turecku.

V súlade s touto dohodou Ankara súhlasila s návratom všetkých sýrskych utečencov, ktorí sa ilegálne dostanú na grécke ostrovy z územia Turecka. Zo svojej strany Brusel prisľúbil, že prevezme rovnaký počet sýrskych utečencov, ktorí budú smerovať z Turecka do EÚ. 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

50 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 413x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 401x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 644x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 927x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,