asfasdf ×

NázorObčana.sk

Daily Sabah: Európska únia si môže vybrať – buď bezvízový režim s Tureckom alebo prílev miliónov migrantov z Blízkeho východu

 Aktuality

V máji Ankara predloží nový projekt dohody o bezvízovom režime s Európskou úniou. Ak Brusel neprijme podmienky Turecka, hrozí prílev miliónov migrantov z Blízkeho východu. Vyhlásil to turecký minister pre rokovania s EÚ Ömer Çelik.

25 Apríl
2017 19:41:30

 

Foto: Screenshot Daily Sabah

Našim čitateľom pripomenieme, že táto „jemná poznámka“ odznela z úst dosť kompetentnej osoby: Ömer Çelik presne pred 11 mesiacmi bol menovaný do funkcie ministra pre rokovania s EÚ a je hlavným „vyjednávačom“ s Bruselom vo veci vstupu Turecka do EÚ.

V rozhovore pre turecký denník Daily Sabah vyhlásil, že Turecko presne dodržiava dohody s EÚ vo veci zdržiavania prílevu migrantov z Blízkeho východu do EÚ. Poukázal na to, že dvojstranná dohoda o poskytnutí azylu utečencom bude predlžená iba v tom prípade, ak Brusel prijme podmienky Ankary. Prezradil, že nové návrhy Turecko predloží Bruselu už o niekoľko dní – v máji.

„Ak náš návrh bude prijatý, dohodu uzatvoríme v pozitívnom zmysle, ale v opačnom prípade existujúcu dohodu stopneme,“ prízvukoval. Daily Sabah pripomína, že vlani v marci EÚ a Turecko podpísali dohodu o zastavení prílevu migrantov cez ilegálne cesty v Egejskom mori. Ankara  podnikla tvrdé opatrenia voči ilegálnym prevádzačom a zlepšila podmienky pobytu 3 miliónov sýrskych utečencov v Turecku.

V súlade s touto dohodou Ankara súhlasila s návratom všetkých sýrskych utečencov, ktorí sa ilegálne dostanú na grécke ostrovy z územia Turecka. Zo svojej strany Brusel prisľúbil, že prevezme rovnaký počet sýrskych utečencov, ktorí budú smerovať z Turecka do EÚ. 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

50 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Konvoj slobody -hromadné protesty v Ottawe, Kanada

 

V sobotu, 29.01.2022 sa v hlavnom meste Kanady, Ottawe, priamo pred komplexom Parliament Hill, kde sídli zák...

📅30.01.2022 0 1112x 👤uzivatel

Rozmýšľate už nad letnou dovolenkou? Čo takto tieto destinácie?

 

Kam vyraziť v lete na dovolenku? Sú ľudia, ktorí túto otázku vôbec neriešia. Nie preto, že by nechodi...

📅30.01.2022 0 751x 👤PRclanky
,