asfasdf ×

NázorObčana.sk

Srbsko, krajania: V Starej Pazove je delegácia zo Slovenska

 Aktuality

Na pracovnej návšteve v Obci Stará Pazova boli členovia delegácie z Obce Belá zo Slovenskej republiky. V prvý deň ich pobytu – 25. apríla - mali v budove ZO stretnutie s predstaviteľmi hostiteľskej obce.

27 Apríl
2017 18:05:21

 

Foto: Anna Lešťanová

Témou zasadnutia bolo rozvíjanie spolupráce dvoch obcí v oblasti vypracovania spoločných projektov pre dostátie prostriedkov z Európskej únie.

Túto zahraničnú delegáciu, ktorú tvorili Ing. Matúš Krajči, starosta obce, Ján Filip, asistent pre medzinárodné vzťahy, Lenka Kováčová a Anna Hodoňová, manažérky pre projekty v EÚ, pozdravil a privítal Đorđe Radinović, predseda Obce Stará Pazova so spolupracovníkmi. Na úvod Matúš Krajči povedal, že už „prvú lastovičku z tohto prostredia u nich mali“ keď ich na sklonku lanského roka navštívili členovia pazovského KUS Branka Radičevića, ktorí ozaj dôstojne reprezentovali svoju obec v oblasti kultúry.

O tom čo sa konkrétne dohodli starosta M. Krajči povedal: „Pojednávali sme hlavne čo sa týka možností využívania európskych fondov, keďže my na slovenskej strane už nejaké skúsenosti máme a viaceré projekty sa u nás realizovali a vymieňali sme si aj skúsenosti a to čo vieme ponúknuť my,“ a doložil, že je toto prvá spolupráca, ktorú majú s obcou zo Srbska. Obe strany, ako bolo počuť, pevne veria, že okrem kultúry ich bude spájať i ekonomická časť ako jeden z dôležitých segmentov života a práce občanov.

Po tejto oficiálnej návšteve v obci predstavitelia Obce Belá so svojimi hostiteľmi mali možnosť obzrieť si aj niektoré tamojšie inštitúcie a ustanovizne. Delegácia v Starej Pazove pobudne do piatku, 28. apríla.

Anna Lešťanová

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 478x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 649x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 520x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 770x 👤eugenius
,