asfasdf ×

NázorObčana.sk

Na dne Čierneho mora blízko Krymu ruskí potápači našli nemeckú loď, ktorá počas druhej svetovej vojny vyvážala nakradnuté bohatstvá

 Aktuality

Ruskí potápači na dne Čierneho mora blízko krymských brehov našli nemeckú loď Boy Federsen, ktorá v časoch druhej svetovej vojny vyvážala do fašistického Nemecka nakradnuté bohatstvá. Túto loď sovietske letectvo potopilo v r. 1943.

27 Apríl
2017 18:09:29

 

Foto: Screenshot YouTube

Ruskí potápači už dlhé roky vyhľadávajú potopené v časoch druhej svetovej vojny sovietske lode a ponorky. Nečakane objavili nemeckú loď Boy Federsen. Média o tom informoval riaditeľ expedície Roman Dunajev. Prezradil, že loď objavili medzi Sevastopoľom a mysom Tarchankut. Predpokladá sa, že na jej palube sa nachádza veľmi cenný náklad, ktorý nemecká loď nedokázala dopraviť do Nemecka.

História tejto lode je veľmi zaujímavá. Dá sa povedať, že je to nemecko-ruská loď. Táto loď opustila nemecké lodenice ešte v r. 1914. Sovietsky zväz ju kúpil v r. 1931. V r. 1933 sa v Sevastopoľských lodeniciach uskutočnila generálna rekonštrukcia lode a získala nové meno – Charkov. V r. 1941, keď sovietske vojska ustupovali z Krymu, Charkov spolu s viacerými inými loďami bol potopený, aby ho nezískali Nemci.

Nemeckí odborníci ju však aj tak dvihli zo dna, zrekonštruovali a pomenovali Boy Federsen. Táto loď sa „preslávila“ tým, že vyvážala nakradnuté počas vojny cenné predmety, drahokamy, zlato a peniaze zo Sovietskeho zväzu do Nemecka.

V auguste 1943 Boy Federsen a ďalšia dopravná loď Varna za sprievodu rumunských torpédoborcov Regina Maria a Maresti, protimínovej lode Admiral Murgescu, lode Dumitrescu a niekoľkých menších vojenských lodí odvážali ďalší cenný náklad. Počas útoku sovietskeho vojenského letectva Boy Federsen bol značne poškodený. Nemci ho chceli odtiahnuť, ale to sa im nepodarilo a o 24 hodín loď sa potopila blízko mesta Jevpatoria a ocitla sa na dne v hĺbke 90 metrov.

Roman Dunajev pre média prezradil, že v máji odborníci prešetria, v akom stave je loď a či sa ju dá dostať na hladinu.

Videá si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

89 %
(9 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 497x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 677x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 535x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 782x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,