asfasdf ×

NázorObčana.sk

Britská Labouristická strana síce tiež podporuje odchod z EÚ, ale presadzuje zachovanie členstva na jednotnom trhu a v colnej únii EÚ

 Aktuality

V Bruseli, Paríži, Berlíne a iných európskych metropolách Brexit robí politikom vrásky. Čím ďalej, tým viac sa to zamotáva.

28 Apríl
2017 18:02:04

 

Foto: Facebook

Najprv sa hovorilo o dohode a kompromisoch, potom Londýn vyrukoval s tvrdým Brexitom, teraz – s predčasnými voľbami a zasa novou formou Brexitu. Londýn začal presadzovať tvrdý Brexit, potom ešte tvrdší a teraz isté politické sily v Spojenom kráľovstve trvajú na jemnejšom – takpovediac mäkkom Brexite.

Vedenie Labouristickej strany vyhlásilo, že netreba tlačiť na pílu vo všetkých bodoch dohody medzi Bruselom a Londýnom. Navrhuje takpovediac „povoliť na niektorých miestach...“ Svojim voličom Labouristická strana prisľúbila, že v prípade víťazstva v parlamentných voľbách 8. júna zabezpečí maximálne bezbolestný „rozvod“ Spojeného kráľovstva a EÚ.

Labouristický tieňový minister pre Brexit Keir Starmer vysvetlil pozíciu svojej strany: “Aký je najlepší spôsob, aby sa to nám podarilo dosiahnuť? Je to reformovanie členstva na jednotnom trhu alebo špeciálna obchodná dohoda. Avšak je to sekundárna záležitosť v porovnaní s potrebným výsledkom. Aby sme zachovali pracovné miesta, silnú ekonomiku a vysokú životnú úroveň, musíme zachovať členstvo na jednotnom trhu a v colnej únii EÚ.”

Keir Starmer kritizoval postoj britskej premiérky Theresy Mayovej, ktorá presadzuje odchod Veľkej Británie z jednotného trhu a colnej únie EÚ. Mayová pritvrdila a vyhlásila, že ak sa s EÚ nepodarí dohodnúť, tak žiadna dohoda nemusí byť. Podčiarkla, že žiadna dohoda je  lepšia ako zlá dohoda...

Opačný názor má Starmer, ktorý stále prízvukuje, že práve absencia dohody by bola tou najhoršou správou. Takisto nesúhlasí s Mayovou v otázke zachovania práv občanov EÚ, ktorí žijú a pracujú v Spojenom kráľovstve. Zdôrazňuje, že v prípade víťazstva vo voľbách Labouristická strana zaručí zachovanie všetkých práv obyvateľov kontinentu žijúcich vo Veľkej Británii. Potvrdil, že bude žiadať Brusel o reciprocitu – teda o zachovanie práv Britov žijúcich v EÚ. Tvrdí, že by to bolo správne.  

Neskrýva, že migračnú politiku by Veľká Británia mala zmeniť v každom prípade. „Čo sa týka imigrácie, je jasné, že slobode pohybu bude koniec, a imigračné pravidlá musia byť zmenené,“ podčiarkol.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 547x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 475x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 709x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 985x 👤eugenius
,