asfasdf ×

NázorObčana.sk

Čarovné Slovensko fotografa Ladislava Struhára v meste Čajkovskij

 Aktuality

V Čajkovského umeleckej galérii sa konala v utorok (25. apríla 2017) vernisáž výstavy fotografií popredného slovenského fotografa - nositeľa prestížneho titulu Qualified European Photographer (QEP) Ladislava Struhára.

28 Apríl
2017 18:03:22

Foto: Slovenský inštitút v Moskve

Po roku, kedy mali návštevníci tohto kultúrneho stánku možnosť vzhliadnuť diela sochára Stanislava Mikovčáka sa slovenské umenie teda opäť vrátilo do vyše 80-tisícového mesta, ležiaceho na úpätí Uralu. 


Na tento fakt poukázala vo svojom vystúpení aj námestníčka primátora Ljudmila Chairova. Zároveň vyjadrila nádej, že spolupráca medzi obidvoma krajinami bude naďalej pokračovať, "pretože si to želajú obyvatelia Čajkovského". Spoluprácu so Slovenským inštitútom v Moskve (SI) vyzdvihla tiež riaditeľka galérie Antonína Kamyševa. Súčasne vysoko ocenila diela Ladislava Struhára, keď podčiarkla, že originálnym a citlivým objektívom približujú "nám blízku krajinu". V tejto súvislosti zdôraznila, že fotografie plne odzrkadľujú názov výstavy "Čarovné Slovensko".


Riaditeľ SI Ján Šmihula na slávnostnom otvorení výstavy pripomenul, že fotografie L. Struhára po prvý krát prezentovali v galérii SI v Moskve v októbri minulého roku - počas predsedníctva Slovenska v Rade Európskej únie. Podčiarkol, že všade v zahraničí, kde L. Struhár svoje diela vystavoval sa stali popularizátorom krás Slovenska, pričom vyslovil presvedčenie, že rovnako tomu bude aj v meste Čajkovskij. Kurátorka výstavy - pracovníčka SI Alla Nuždina vyjadrila radosť z toho, že obyvatelia mesta môžu po predchádzajúcich výstavách obrazov a sôch slovenských umelcov vidieť teraz na fotografiách skutočné krásy Slovenska.


Výstava fotografií Ladislava Struhára pod názvom "Čarovné Slovensko" potrvá v Čajkovského umeleckej galérii do 31. mája 2017.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 514x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 459x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 696x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 979x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,