asfasdf ×

NázorObčana.sk

Kommersant: Vladimír Putin a Donald Trump by sa mali stretnúť koncom mája

 Aktuality

Ruský denník Kommersant zverejnil informáciu, že ruský a americký prezident by sa mali stretnúť koncom mája. Denník sa odvoláva na vysokopostavené zdroje v táboroch oboch prezidentov.

28 Apríl
2017 18:04:30

 

Foto: Screenshot Kommersant a Facebook

Kommersant poukazuje na to, že k zlepšeniu vzťahov medzi Ruskom a USA, ktorého sa neuveriteľne obávajú mnohí politici a štruktúry ako v Európe, tak aj v samotných USA, nedošlo. Prízvukuje, že práve v priebehu osobného stretnutia dvoch prezidentov sa ukáže, či existujú šance na oteplenie týchto vzťahov.

Denník uvádza niekoľko variantov možného stretnutia Putina a Trumpa, ale podčiarkuje, že v každom prípade sa uskutoční koncom mája. Predpokladá, že stretnutie sa uskutoční ešte pred summitom G20, ktorý sa bude konať v júli v nemeckom Hamburgu. Prezrádza, že podľa spoľahlivých zdrojov, členovia štábu oboch prezidentov v súčasnosti intenzívne komunikujú a pripravujú stretnutie.

Kommersant pripomína, že Donald Trump, podľa predpokladov, sa zúčastní na summite NATO v Bruseli 25. – 27. mája a na summite G7 v talianskom meste Taormina. Potom americký prezident si môže „odskočiť“ do jednej z tretích krajín, kam pricestuje aj jeho ruský kolega a kde sa uskutoční ich stretnutie. Ruský denník sa domnieva, že po návšteve Moskvy štátneho tajomníka USA Rexa Tillersona 12. apríla obidve strany začali reálne pripravovať stretnutie dvoch prezidentov a riešiť všetky detaily tejto schôdzky.

Kommersant pripomína, že Vladimír Putin a Donald Trump už viac razy komunikovali telefonicky, ale osobne sa stretnú po prvý raz a, podľa ruského denníku, sa toto stretnutie uskutoční už o mesiac.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 325x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Protiruská hystéria na Západe narastá. A ten nárast má v danej situácii podobu nátlaku vyvíjaného na elitu“

 

V ďalšej relácii „Otázky a odpovede“ ruský politológ Valerij Pjakin väčší priestor na začiatku ...

📅05.12.2018 0 548x 👤eugenius

Drvivá väčšina obyvateľov Moldavska si neželá, aby krajina vstúpila do NATO

 

Vyše 60 percent obyvateľov Moldavska si neželá, aby krajina vstúpila do NATO. Svedčia o tom najnovšie v...

📅01.12.2018 0 335x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Obviňovanie ruských hackerov je už danosťou, s ktorou nic nenarobíme. Keď vám niečo nevychádza, jednoducho to hoďte na Rusov...“

 

V ďalšej relácii „Ootázky a odpovede“ známy ruský politológ Valerij Pjakin väčšinou sa venoval o...

📅01.12.2018 0 419x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,