asfasdf ×

NázorObčana.sk

Kommersant: Vladimír Putin a Donald Trump by sa mali stretnúť koncom mája

 Aktuality

Ruský denník Kommersant zverejnil informáciu, že ruský a americký prezident by sa mali stretnúť koncom mája. Denník sa odvoláva na vysokopostavené zdroje v táboroch oboch prezidentov.

28 Apríl
2017 18:04:30

 

Foto: Screenshot Kommersant a Facebook

Kommersant poukazuje na to, že k zlepšeniu vzťahov medzi Ruskom a USA, ktorého sa neuveriteľne obávajú mnohí politici a štruktúry ako v Európe, tak aj v samotných USA, nedošlo. Prízvukuje, že práve v priebehu osobného stretnutia dvoch prezidentov sa ukáže, či existujú šance na oteplenie týchto vzťahov.

Denník uvádza niekoľko variantov možného stretnutia Putina a Trumpa, ale podčiarkuje, že v každom prípade sa uskutoční koncom mája. Predpokladá, že stretnutie sa uskutoční ešte pred summitom G20, ktorý sa bude konať v júli v nemeckom Hamburgu. Prezrádza, že podľa spoľahlivých zdrojov, členovia štábu oboch prezidentov v súčasnosti intenzívne komunikujú a pripravujú stretnutie.

Kommersant pripomína, že Donald Trump, podľa predpokladov, sa zúčastní na summite NATO v Bruseli 25. – 27. mája a na summite G7 v talianskom meste Taormina. Potom americký prezident si môže „odskočiť“ do jednej z tretích krajín, kam pricestuje aj jeho ruský kolega a kde sa uskutoční ich stretnutie. Ruský denník sa domnieva, že po návšteve Moskvy štátneho tajomníka USA Rexa Tillersona 12. apríla obidve strany začali reálne pripravovať stretnutie dvoch prezidentov a riešiť všetky detaily tejto schôdzky.

Kommersant pripomína, že Vladimír Putin a Donald Trump už viac razy komunikovali telefonicky, ale osobne sa stretnú po prvý raz a, podľa ruského denníku, sa toto stretnutie uskutoční už o mesiac.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1197x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 911x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 1071x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Protiruská hystéria na Západe narastá. A ten nárast má v danej situácii podobu nátlaku vyvíjaného na elitu“

 

V ďalšej relácii „Otázky a odpovede“ ruský politológ Valerij Pjakin väčší priestor na začiatku ...

📅05.12.2018 0 1397x 👤eugenius
,