asfasdf ×

NázorObčana.sk

Srbsko, krajania: Aj voda hýbe svetom

 Aktuality

V novobelehradskom Beleexpocentre sa 26.-27. apríla konalo prestížne ekologické podujatie v tejto časti Európy.

29 Apríl
2017 18:32:07

 

Na snímkach:

  1. Veľvyslanec Holandska Dool (druhý vľavo)
  2. Minister Aleksandar Antić
  3. Jedna z ukážok
  4. Odmenení

Foto: Oto Filip

Medzinárodný veľtrh  využívania vôd a energetiky RENEEXPO Water&Energy Western Balkans 2017 zoskupil približne dve tisíce účastníkov z dvadsiatich krajín.

Okrem odbornej časti, obsahujúcej desiatky prezentácií a prednášok, návštevníci si môžu pozrieť aj výstavnú časť. Na nej naše i zahraničné spoločnosti prezentujú  početné produkty ako sú vodne turbíny, taktiež možnosti uplatnenia solárnej a veternej energie.

Energetická účinnosť ako trend

Otvárajúc podujatie, minister baníctva a energetiky Aleksandar Antić hovoril hlavne o tohtoročných energetických prioritách, vrátane prioritnej energetickej účinnosti, ako aj o šancách realizovať záväzok, vzťahujúci sa na záväzok dosiahnuť 27 precent obnoviteľných zdrojov energií v celkovej energetickej spotrebe do roku 2020.

Keďže je Holandsko krajinou-partnerom podujatia, jeho veľvyslanec Hendrik G.C. van den Dool sa zmienil nielen o aspektoch hospodárskej spolupráce v energetike, ale aj o holandských skúsenostiach, týkajúcich sa boja o každý kúsok obrábateľnej pôdy. Na jednej z utorkových prednášok prvou témou boli skúsenosti tohto štátu v boji proti záplavám.

Pre každého čosi

Vystavujúce firmy, zaoberajúce sa obnoviteľnými zdrojmi a efektívnou spotrebou energie, problematikou elektrickej energie a vôbec ochrany životného prostredia ponúkajú nielen rozmanité produkty, ale aj služby a záujem o spoluprácu. Viaceré z nich prichystali napríklad ukážky malých vodných turbín, iné modely zariadení spotrebujúcich biomasu, tretie elektrické vozidlá, štvrté malé komunálne nákladné auto, poháňané výlučne elektrickým  prúdom.

Navyše, v tomto období (pred)prístupových rokovaní, veľtrh, výstavu a tematické konferencie na RENEEXPO možno brať aj ako dobrý odrazový mostík a platformu ohľadom rokovaní o možných projektoch v sfére environmentálnej. Potreba po nich je naliehavá a zjavná.

Oto Filip

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 583x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 631x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,