asfasdf ×

NázorObčana.sk

Rusko je hlavnou hrozbou? V tejto otázke FBI a administrácia prezidenta USA majú odlišné názory

 Aktuality

Najvyšší predstavitelia súčasnej a minulej americkej vlády, ako aj príslušníci tajných služieb, vojenského velenia a politici majú odlišný názor na Rusko: prví ho považujú za agresora a hlavnú hrozbu, druhí majú opačný alebo aspoň odlišný názor.

04 Máj
2017 21:06:28

 

Foto: portál Bieleho domu

Už dlhšie obdobie viacerí predstavitelia Demokratickej, ale aj Republikánskej strany, vojenskí velitelia a príslušníci tajných služieb označujú Rusko za „hlavnú hrozbu“. Viac razy ten „najkompetentnejší“ riaditeľ FBI James Brien Comey vyhlásil, že Rusko, v porovnaní s ostatnými krajinami sveta, je najväčšou hrozbou pre Spojené štáty. Pritom vždy nezabudol  pripomenúť, že FBI aj naďalej vyšetruje kauzu údajného útoku ruských hakerov počas predvolebnej prezidentskej kampane a „spolupráce“ Trumpových ľudí s Kremľom.

Pred niekoľkými hodinami bývalá prezidentská kandidátka Hillary Clintonová zasa na tlačovke zopakovala, že prehrala voľby iba kvôli „ruskému WikiLeaks“ a kvôli školáckym chýbam FBI /a aj samotného Jamesa Comeyho/, ktoré iba niekoľko dní pred hlasovaním informovalo o začatí vyšetrovania kvôli pochybným mailom Clintonovej.

Jej vystúpenie bolo asi poslednou kvapkou a pohár trpezlivosti členov administrácie prezidenta USA pretiekol – Biely dom sa rozhodol reagovať. Tlačový tajomník Sean Michael Spicer počas včerajšej pravidelnej tlačovej konferencie uviedol, že prezident USA nepovažuje Rusko za hlavnú hrozbu. Celý prepis jeho vystúpenia je uvedený na stránke Bieleho domu. 

Novinári požiadali Spicera, aby komentoval vystúpenia riaditeľa FBI a Hillary Clintonovej. Hovorca Bieleho domu prízvukoval, že je to ich osobný názor, s ktorým sa ani prezident USA, ani jeho administrácia nestotožňuje. Na dodatočnú otázku ohľadom názoru samotného prezidenta, Spicer vysvetlil, že Donald Trump tiež nepovažuje Rusko za hlavnú hrozbu, ale za hlavnú hrozbu označuje Severnú Kóreu s jej nebezpečným jadrovým programom.

Sean Spicer podčiarkol, že, samozrejme, Biely dom sa pozorne oboznamuje so všetkými informáciami, ktoré poskytuje FBI, avšak má aj iné zdroje a snaží sa vytvoriť objektívny názor na všetko, čo sa deje vo svete. Podčiarkol, že v každom prípade americký prezident bude vďačný FBI, keď mu bude poskytovať všetky informácie o možných nebezpečenstvách a hrozbách.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

50 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 755x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 757x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,