asfasdf ×

NázorObčana.sk

Vojenský veliteľ NATO v Európe, americký generál Curtis Scaparrotti: “Aliancia potrebuje viac tankov pre zdržovanie Ruska”

 Aktuality

„Rusko je čoraz agresívnejšie, preto NATO potrebuje viac tankov v Európe,“ vyhlásil veliteľ Európskeho veliteľstva Ozbrojených síl USA a Vrchný veliteľ Zjednotených ozbrojených síl NATO v Európe americký generál Curtis Michael “Mike” Scaparrotti.

04 Máj
2017 21:07:35

 

Foto: Elta

Curtis Scaparrotti počas zasadnutia komisie amerického Senátu pre financovanie z rozpočtu  2. mája pripomenul, že v danom regióne Rusko má nielen väčší počet ľahkej techniky, ale aj tankov, ako aj inžinierskych a vzdušných jednotiek. 

Tento americký generál pravidelne vyzýva americkú vládu, aby podnikla oveľa tvrdšie opatrenia v Európe za účelom „zdržovania Ruska“. Stále označuje Moskvu za agresora a žiada, aby americké velenie poslalo do Európy ďalšie vojska, munície a ťažkú techniku. Pripomenieme iba, že v súčasnosti americký kontingent v Európe tvorí 62 tisíc vojakov. V období studenej vojny tento kontingent bol takmer 5-násobne väčší – 300 tisíc vojakov.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

33 %
(9 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 448x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 525x 👤eugenius
,